Leszno - Zatrzymany za kradzież - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Leszno - Zatrzymany za kradzież

Kryminalni z Leszna zatrzymali 23-letniego mieszkańca Wilkowic, który w swojej miejscowości skradł samochód marki Daewoo Lublin. W miejsce kradzieży przyjechał rowerem, jednak skradzionym dostawczakiem nie odjechał zbyt daleko. Grozi mu do 5 lat więzienia.

24 czerwca br. leszczyńska Policja została powiadomiona o kradzieży samochodu z prywatnej posesji w Wilkowicach. Z zawiadomienia wynikło, że do przestępstwa mogło dojść przed godz. 3.00 w nocy. Nieustalony sprawca wszedł do otwartego Daewoo Lublin i przy pomocy znajdującego się w stacyjce kluczyka uruchomił silnik pojazdu, po czym wyjechał z posesji. Po przejechaniu około 200 metrów kierowca wjechał samochodem do przydrożnego rowu, a następnie uciekł.
 
Już następnego dnia policjanci zatrzymali sprawcę tej nieudolnej kradzieży. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Wilkowic, który w miejsce przestępstwa przyjechał rowerem. Zamienił swój dwukołowiec na 20-letniego dostawczaka. Nie wiadomo dlaczego wjechał nim do rowu. Śledczy ogłosili mu zarzut  kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia. 

 

 

Monika Żymełka/PG