Konin - Zatrzymany za narkotyki - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Konin - Zatrzymany za narkotyki

Data publikacji 25.06.2020

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie podczas przeprowadzonej interwencji w miejscu zamieszkania 24-latka, znaleźli blisko 400 gramów marihuany. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających lecz nie przyznał się do tego. Za powyższe przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

22 czerwca br. policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego konińskiej komendy otrzymali wezwanie do awantury syna z ojcem. W trakcie interwencji policjanci od ojca dowiedzieli się, że jego syn używając siekiery uszkodził drzwi do jego domu, a nastepnie wszedł do środka. Mężczyzna jednocześnie usprawiedliwył syna, że w inny sposób nie mógł się dostać do budynku, ponieważ złamał klucz w zamku. W trakcie tej rozmowy policjanci zauważyli jak młody mężczyzna wychodzi z domu przez okno. 24-latek został zatrzymany i skuty w kajdanki. Chłopak od początku był bardzo pobudzony, a jego wyjaśnienia nie układały się w logiczną całość.

Policjanci postanowili razem z ojcem wejść do środka budynku, by zobaczyć czy syn nie zniszczył wnętrza. Nie spodziewali się, że w pomieszczeniach mogą zobaczyć coś takiego. Zamiast uszkodzeń w domu funkcjonariusze zauważyli rozłożony namiot z aparaturą służącą do uprawy konopi. Na podłodze leżały kawałki liści oraz spore ilości suszu i szyszek marihuany. 

Młody mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. 24-latek nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Teraz o jego losach zadecyduje Sąd.

 

 

Sebastian Wiśniewski/PG

  • 1 #1
  • 1 #2
  • 1 #3