Oborniki – Zatrzymani sprawcy napadu na sklep - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Oborniki – Zatrzymani sprawcy napadu na sklep

Data publikacji 20.05.2020

W poniedziałek 20 maja br. oborniccy kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o dokonanie rozboju w sklepie ogólnospożywczym GS. Mężczyźni przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną ukradli alkohol i papierosy. Za rozbój grozi im teraz kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 15 kwietnia br. w sklepie ogólnospożywczym GS w Uścikowie. W godzinach popołudniowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie o dwóch zamaskowanych mężczyznach, którzy posługując się przedmiotem wyglądającym jak broń palna, wtargnęli do sklepu po czym zabrali alkohol  i papierosy. Natychmiast na miejsce zostały skierowane patrole policyjne.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Obornik w wieku 22 i 27 lat.

18 maja br. mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił stróżom prawa na przedstawienie podejrzanym zarzutu dokonania rozboju.

Sąd na wniosek prokuratury i policji zadecydował o areszcie 27-latka. Natomiast wobec 22-latka zastosowano dozór policyjny. Za przestępstwo, które popełnili kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia.

Izabela Leśnik/IL

 

  • Policjant trzyma zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant trzyma zatrzymanego mężczyznę