Aktualności

Ostrów Wlkp. - Uciekał bez uprawnień i z narkotykami - został zatrzymany

Policjanci ostrowskiej komendy podjęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu auta okazało się, że 25-latek nie posiadał prawa jazdy. Funkcjonariusze znaleźli też przy nim marihuanę. W mieszkaniu, mężczyzna schował kolejne porcje narkotyków. Ponadto był on pod wpływem narkotyków.

Z 4 na 5 listopada ostrowscy kryminalni na ulicy Ledóchowskiego zauważyli nadjeżdżający pojazd marki Fiat Punto, który postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Kierujący tym autem, nie stosując się do wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się i przyspieszył. Na ulicy Osiedle Robotnicze kierowca wpadł w poślizg i uderzył w drzewo, następnie wybiegł z auta i zaczął uciekać. Policjant pobiegł za nim i go zatrzymał. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Samochodem tym jechała jeszcze 20-letnia pasażerka.

Podczas przeszukania 25-latka, funkcjonariusze znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto 25-latek znajdował się pod wpływem marihuany. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań. W miejscu zamieszkania ostrowianina policjanci ujawnili i zabezpieczyli 9 sztuk woreczków foliowych z marihuaną i jeden z amfetaminą.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za przestępstwo posiadania środków odurzających, niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo sygnału wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, jazdę bez uprawnień i jeżeli potwierdzą to badania, pod wpływem narkotyków, odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

 

 

Małgorzata Michaś/PG