KWP – Aktywni seniorzy odwiedzili policjantów - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP – Aktywni seniorzy odwiedzili policjantów

Data publikacji 09.10.2019

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wspólnie z Centrum Inicjatyw Senioralnych zorganizowali kolejną odsłonę wydarzenia „Senioralni. Poznań”. Głównym celem przedsięwzięcia jest aktywizacja osób starszych, ale także zwrócenie uwagi na fakt, jak liczną grupę osób stanowią seniorzy.

Przedsięwzięcie odbyło się 7 października br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu przy ulicy Taborowej 22. Na miejsce przybyła liczna grupa seniorów i seniorek, którzy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli  w spotkaniu. 

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania Sali Tradycji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, gdzie  przedstawiony został rys historyczny Policji Państwowej. Następnie seniorzy mogli obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, w tym m.in. zobaczyć z bliska różnego rodzaju broń palną, kamizelki, kaski i ochraniacze przeciwuderzeniowe. 

W trakcie spotkania została również przeprowadzona pogadanka o tematyce współczesnych zagrożeń, które w szczególnym stopniu mogą dotyczyć osób starszych i samotnych.

Na koniec spotkania odbył się pokaz umiejętności psów służbowych wraz z przewodnikami oraz przejazd armatki wodnej, które niewątpliwie uświetniły pełen wrażeń, aktywnie spędzony przez seniorów dzień.

Andrzej Karpiński/DPB