Środa Wlkp. - Futbollowo i charytatywnie - video - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Środa Wlkp. - Futbollowo i charytatywnie - video

Data publikacji 08.10.2019

III Memoriał im. Pawła Ludwiczaka odbył się w Środzie Wielkopolskiej w ramach wydarzeń związanych z obchodami 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Policjanci – ubiegłoroczni zwycięzcy – tym razem oddali złoto mundurowym kolegom ze straży pożarnej. Gratulujemy!

Od 9 lat organizowany jest turniej służb mundurowych w piłce nożnej. W tym roku po raz trzeci został on przeprowadzony jako Memoriał im. Pawła Ludwiczaka. Sportowe starcie drużyn odbyło się w sobotę 28 września br. na Orliku przy ulicy Witosa. Drużyny w starciach futbolowych walczyły w nim o puchar Burmistrza Miasta.

Zdecydowaną część piłkarskich teamów stanowiły reprezentacje służb mundurowych. Nie zabrakło zatem funkcjonariuszy straży pożarnej, policji, prokuratury czy łączonego zespołu strażników miejskich i urzędników. Byli również piłkarscy przedstawiciele Knotta i Spółdzielni Jana, a także najmłodsza drużyna reprezentowana przez kadetów klas policyjnych.

Niestety Niebiescy nie obronili ubiegłorocznego złota. Tym razem puchar zwycięzców trafił do Państwowej Straży Pożarnej. Tuż za nimi uplasowali się piłkarze – prokuratorzy. Trzecie miejsce utrzymali tak jak w ubiegłym roku zawodnicy firmy Knott. Tuż za podium znaleźli się funkcjonariusze Policji. Ale jak podkreślali, nie wynik się liczy, lecz sport, zdrowa rywalizacja i zbiórka pieniędzy na wyposażenie Hospicjum im. Piotra Króla. 

Całe wydarzenie sportowe było wpisane w plan obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej w powiecie średzkim. Organizatorem inicjatywy byli: Policja, Prokuratura i Urząd Miasta w Środzie Wlkp.

Edyta Kwietniewska/DPB

Ładowanie odtwarzacza...