Ostrów Wlkp. - Z dziećmi o bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Ostrów Wlkp. - Z dziećmi o bezpieczeństwie

Dzielnicowi ostrowskiej komendy przez cały swój czas pełnią funkcje policjanta, który bezpośrednio kontaktuje się z mieszkańcami naszego miasta i powiatu. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych policjanci w ostatnim czasie przypominali im podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego. Podczas spotkań dzieci otrzymały odblaski.

Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przez cały swój czas pełni funkcje policjanta, który bezpośrednio kontaktuje się z mieszkańcami naszego miasta. Policjanci w sposób szczególny zwracają uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, wykorzystując każdą możliwość spotkania się z najmłodszymi.

W ostatnim czasie sierż.sztab. Piotr Owsiak spotkał się z dziećmi z Zespołu Szkół w Dębnicy, z Przedszkola nr 15 w Ostrowie Wielkopolskim, czy wraz z sierż.sztab. Karolem Szczepaniakiem odwiedził dzieci z Oddziału Przedszkolnego nr 15 SP 9 w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjanci w trakcie spotkań przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym. Zachęcali najmłodszych do noszenia elementów odblaskowych, tłumacząc jednocześnie jak ważnym jest bycie widocznym na drodze. Dzielnicowi tłumaczyli też dzieciom o zachowaniu szczególnej ostrożności i rozwagi podczas przechodzenia przez jezdnię. W trakcie jednego ze spotkań policjanci rozdawali elementy odblaskowe.

 

 

Małgorzata Michaś/PG