Gniezno - Zarzuty dla wandali - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gniezno - Zarzuty dla wandali

Data publikacji 06.06.2019

Wandale dokonali wiele uszkodzeń na terenie Łopienna – jednej ze wsi w gminie Mieleszyn. Zostali szybko ustaleni przez policjantów z Kłecka, którzy już przedstawili im zarzuty. Teraz odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

2 czerwca br. nieznani sprawcy w miejscowości Łopienno, w gminie Mieleszyn uszkodzili wiele obiektów i przedmiotów w postaci między innymi tzw. słynnego łopieńskiego źródełka – Zdrój. To nie koniec, zdemolowali plac zabaw, połamali znaki drogowe, zaśmiecili boisko, potłukli pergole z kwiatami, powyrywali drzewka ozdobne, porozbijali przydomowe ozdoby. Straty poniosła gmina Mieleszyn oraz okoliczni mieszkańcy. W sumie oszacowano je na kwotę prawie 6 tysięcy złotych.

Od rana na miejscu pracowali policjanci z Kłecka, którzy przeglądali monitoring, przesłuchiwali świadków i zbierali wszelkie informacje, które pomogły w ustaleniu sprawców tego aktu wandalizmu. Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Ustaleni 22 i 26-latek, którzy są mieszkańcami gminy Mieleszyn już usłyszeli zarzuty w tej sprawie.

Cały czas trwają czynności w tej sprawie.

 

 

Anna Osińska/PG

  • uszkodzona siatka ogrodzeniowa
    1 #1
  • leżące na drodze powyrywane krzaczki
    1 #2
  • rozsypane śmieci na boisku sportowym
    1 #3