Środa Wlkp. - Konkursowo o patoklimatach - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Środa Wlkp. - Konkursowo o patoklimatach

Data publikacji 05.06.2019

W całej Wielkopolsce policjanci szkolą i edukują młodzież w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji prowadzonej pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty””. W Środzie Wlkp. funkcjonariusze zorganizowali konkurs właśnie w tej tematyce. Laureaci zostali uhonorowani podczas miejskiego Dnia Dziecka przez przedstawicieli Policji, starostwa, miasta i komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.

Policjanci ze Środy Wlkp. od kilku tygodni prowadzą aktywne działania w ramach kampanii  MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Pod hasłem tej inicjatywy funkcjonariusze Wydziału Prewencji średzkiej Policji przygotowali dla dzieci i młodzieży sporo  niespodzianek i atrakcji. Wszystko w ramach zorganizowanego w Parku Łazienki Dnia Dziecka. Na specjalnie przygotowanym stoisku profilaktycznym stróże prawa i kadeci z klas o profilu policyjnym rozdawali edukacyjne ulotki, prowadzili quizy i zadawali prewencyjne zagadki. Nie brakowało krzyżówek z mądrym hasłem i balonów dla najmłodszych z policyjną gwiazdą.

Najwięcej emocji przyniosło jednak rozstrzygnięcie konkursu dla młodzieży, który funkcjonariusze ogłosili wśród placówek edukacyjnych i świetlic terapeutyczno- wychowawczych.  Młodzi ludzie mieli puścić wodze fantazji i zmienić się w prawdziwych malarzy. Trzyosobowe drużyny tworzyły obrazy na płótnie, co okazało się nie lada wyzwaniem. Każde dzieło miało nawiązywać do  mody na życie bez uzależnień. Komisja konkursowa miała spore wyzwanie. Ostatecznie po burzliwych obradach wyłoniono trzy najlepsze prace oraz przyznano 4 wyróżnienia. Wśród zwycięzców znalazła się młodzież z Gminnej Świetlicy Terapeutycznej w Środzie Wlkp. (I miejsce), Zespołu Szkół w Krzykosach (II miejsce), Szkoły Podstawowej w Murzynowie Kościelnym (III miejsce), a wśród wyróżnionych młodzież ze Szkoły Podstawowej w Dominowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brodowie, Szkoły Podstawowy w Gieczu i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pławcach.

Uhonorowanie laureatów nastąpiło na scenie podczas pikniku miejskiego. Upominki wręczył Starosta Ernest Iwańczuk, Burmistrz Miasta Piotr Mieloch oraz Katarzyna Kasperska - Pełnomocnik Wójta Gminy Krzykosy do Spraw Profilaktyki . W imieniu szefa średzkich mundurowych pamiątkowe dyplomy wręczyła asp. Edyta Kwietniewska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Wlkp.

Radości było co niemiara z wygranych. Niektórym laureatom popłynęły łzy szczęścia z otrzymanych piórników, plecaków czy nowych przyborów szkolnych.

Przedmiotową inicjatywę zrealizowano ze środków „Powiatowego programu zapobiegania przestępstwom oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli dla powiatu średzkiego”, Gminnej Świetlicy terapeutyczno-Wychowawczej w środzie Wlkp. oraz Gminnych Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych z gmin Dominowo, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą i Zaniemyśl.

Edyta Kwietniewska/MŚ

 

  • Zdjęcie grupowe uczestników na scenie
  • plakat konkursowy przedstawiający twarz kobiety, połowa jest uśmiechnięta, druga smutna
  • laureaci konkursu otrzymują upominki na scenie
  • policjant na przedramieniu robi pieczątkę chłopcu
  • Plakat konkursowy, twarz mężczyzny z brodą i hasło: pomyśl póki masz czym
  • wręczenie nagród na scenie laureatkom konkursu