Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrów Wlkp. - Narkotyki i dopalacze zabijają - prelekcja z młodzieżą

Data publikacji 09.05.2019

Profilaktyk i dzielnicowy z ostrowskiej komendy spotkali się z młodzieżą szkolną w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych.

7 maja br., policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami ze Szkoły nr 9 w ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło przewodnie brzmi Szkoda Ciebie na takie patoklimaty!

Funkcjonariusze podczas spotkania omówili spot, który jest jednym z głównych elementów kampanii, przedstawili też konsekwencje prawne, omawiając kwestie związane z odpowiedzialnością nieletniego w związku z posiadaniem bądź zażywaniem środków odurzających. Ponadto omówiono zasady asertywnej postawy oraz sposoby zapobiegania zagrożeniom.

Istotą tego typu działań policjantów jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze.

Małgorzata Łusiak/MŚ