Leszno - Kolejna lekcja bezpieczeństwa - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Leszno - Kolejna lekcja bezpieczeństwa

Data publikacji 24.04.2019

Bezpieczna jazda na rowerze, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, prawidłowe wzywanie służb ratunkowych, to niektóre z tematów, które były poruszane przez asp. szt. Piotra Janusa podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 12 w Lesznie.

Aspirant sztabowy Piotr Janus, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz Prezes Policyjnego Stowarzyszenia Sportowego „Pozytywnie Zakręceni” jest człowiekiem wielu pasji. Niemalże każdego dnia jeździ na rowerze, jest instruktorem wyszkolenia strzeleckiego i samoobrony, a do tego ma niesamowity dar porozumiewania się z dziećmi i młodzieżą.

W ostatnich dniach policjant odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Lesznie. Jego zamiarem było nauczenie dzieci udzielania pierwszej, niezbędnej pomocy przedmedycznej, a zarazem przekonanie, aby tej pomocy nie obawiali się udzielać. Wspólnie z najmłodszymi przypomniał telefoniczne numery alarmowe oraz wskazał jak we właściwy sposób przekazać prośbę o pomoc dyspozytorowi przyjmującemu zgłoszenie.

W związku ze swoim zamiłowaniem do jazdy na rowerze, poinstruował dzieci w jaki sposób poruszać się bezpiecznie na jednośladzie, w co powinien być wyposażony pojazd, a w co jego kierowca, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas podróży.

Podczas „bonusowych” zajęć policjant przedstawił tajniki pracy technika kryminalistyki, pokazując to co niewidoczne gołym okiem. Dzieci miały okazję zobaczyć techniki wykrywania śladów kryminalistycznych oraz zapoznać się z takimi pojęciami jak: argentorat, proszek ferromagnetyczny, czy folia daktyloskopijna.

Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał zasobnik małego ratownika. 

 

 

Monika Żymełka/PG

  • policjant pokazuje dzieciom wyposazenie apteczki medycznej
    Kolejna lekcja bezpieczeństwa #1
  • policjant pokazuje dzieciom pozycje bezpieczną osoby poszkodowanej w wypadku
    Kolejna lekcja bezpieczeństwa #2
  • dzieci pod opieką policjanta uczą się jak zając się osobą potrzebująca pomocy owijając ją folia termiczną
    Kolejna lekcja bezpieczeństwa #3