KWP - Kolejna litry policyjnej krwi popłyną do potrzebujących - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Kolejna litry policyjnej krwi popłyną do potrzebujących

Data publikacji 12.04.2019

Kolejna zbiórka krwi już za nami. Dzisiaj, wszyscy chętni do włączenia się w tą wspaniałą akcję ratowania życia i zdrowia, spotkali się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Jak zawsze podczas oddawania krwi, chętnych nie zabrakło.

Od 9.00 na terenie OPP w Poznaniu - przy ul. Taborowej w Poznaniu, ruszyła kolejna zbiórki krwi. Chętnych było jak zawsze wielu. Policjanci i pracownicy cywilni Policji z uśmiechem na twarzy czekali w kolejce, aby podzielić się życiodajnym płynem, który ratuje życie i zdrowie.

Przypomnijmy, że od początku 2018 roku w całej Wielkopolsce, funkcjonariusze oddali 365 krwi. Do akcji włączyli się policjanci z każdej komendy powiatowej, miejskiej, a także z Oddziału Prewencji Policji. Krew oddawali również pracownicy cywilni pracujący w jednostkach. 6 osób zostało również dawcami szpiku.

Pamiętajmy, że na terenie województwa wielkopolskiego, w zależności od miejsca gdzie oddajemy krew, może być ona zapisywana pod nr 673 – dla Poznania, lub 262 – dla Kalisza. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych akcjami policyjnych KREWniaków.

 

 

Piotr Garstka

  • Kolejna litry policyjnej krwi popłyną do potrzebujących #1
  • Kolejna litry policyjnej krwi popłyną do potrzebujących #2
  • Kolejna litry policyjnej krwi popłyną do potrzebujących #3