Oborniki - Mistrzostwa Polski Policji w triathlonie z okazji obchodów 100-lecia Policji

Data publikacji 29.08.2018

Na kąpielisku miejskim w Obornikach odbyła się IV edycja triathlonu. W ramach zawodów odbyły się Mistrzostwa Polski Policji z okazji obchodów 100-lecia Policji. Wśród ponad 120 zawodników już po raz kolejny na starcie stanęli oborniccy policjanci.

26 sierpnia br. w Obornikach odbyła się IV edycja Oborniki Triathlon. W ramach zawodów odbyły się Mistrzostwa Polski Policji z okazji obchodów 100-lecia Policji. Na starcie stanęło ponad 120 zawodników. Wśród biegaczy nie zabrakło policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie sprinterskim. Do pokonania mieli 400 m pływania, 22 km jazdy rowerem i 5 km biegu. Mistrzynią Polski Policji w kategorii kobiet została Magdalena Zeman z KPP Oborniki, drugie miejsce zaś zajęła Barbara Stańko z KPP Oborniki, a trzecie miejsce zajęła również policjantka z KPP Oborniki Magdalena Januszak. Mistrzem Polski Policji w kategorii mężczyzn został Marcin Marcinkowski z KPP Oborniki, drugie miejsce zajął również policjant z KPP Oborniki Arkadiusz Bukowski, natomiast trzecie miejsce zajął Arkadiusz Kalisz z Komisariatu Policji w Lidzbarku.

Uczestnicy sportowych zmagań oraz kibice mieli także okazję zapoznać się ze sprzętem, który wykorzystywany jest do służby w Policji. Stoisko wystawione przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Obornikach przyciągnęło uwagę wielu osób, a w szczególności dzieci, które nie tylko mogły zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, ale i także przymierzyć strój policjanta czy też uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania dotyczące pracy służb mundurowych. Podczas spotkania mundurowi przypominali o bezpieczeństwie nad wodą, jak również bezpieczeństwie w ruchu drogowym.  W trakcie zawodów nie zabrakło również sierżanta Pyrka, który jest maskotką wielkopolskiej Policji.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!