Aktualności

Leszno - Pielęgnował w lesie marihuanę, którą otrzymał na osiemnastkę

Data publikacji 09.07.2018

Leszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali trzy osoby mające związek z posiadaniem i uprawą marihuany. To mieszkańcy Leszna i okolic w wieku od 18 do 23 lat. Jeden z nich pielęgnował w lesie krzew marihuany, który otrzymał w prezencie urodzinowym. Wszystkim grozi do 3 lat więzienia.

W minionym tygodniu leszczyńscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które posiadały niewielką ilość zabronionych środków odurzających oraz uprawiały krzewy marihuany.

Dwóch z zatrzymanych: 18-latek z gminy Osieczna i 19-latek z gminy Krzemieniewo uprawiali dwa krzewy marihuany w lesie. Młodzieńcy regularnie podlewali je i nawozili.  Jedna z roślin stanowiła własność 18-latka, którą otrzymał od starszego kolegi na osiemnastkę. Kilkudziesięciocentymetrowe rośliny rosły w doniczkach usytuowanych na polanie leśnej. Oprócz tego 19-latek posiadał w swoim domu małą roślinę marihuany oraz niewielką ilość zabronionego suszu.

Z kolei 23-latek z Leszna na podwórzu swojej posesji uprawiał trzy krzewy marihuany. W jego domu policjanci także znaleźli niewielką ilość suszu marihuany.

Zatrzymani odpowiedzą za uprawę marihuany oraz posiadanie narkotyków. Grozi im do 3 lat więzienia.

Monika Żymełka/DPB

  • Zabezpieczone rośliny
Praca w Policji