KWP - Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie

Data publikacji 09.07.2018

W ramach akcji "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji", która odbyła się 8 lipca br. na wielkopolskich drogach, policjanci przeprowadzili działania w celu egzekwowania przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Przypominano kierowcom o zagrożeniach wynikających z nadmiernej prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków.

8 lipca br. odbyła się akcja "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji", w której policjanci z całej Wielkopolski prowadzili wzmożone kontrole pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze. Celem tych działań było przypomnienie kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze i do obowiązujących ograniczeń.

Podsumowując wyniki akcji, skontrolowano 989 pojazdów, policjanci przebadali także pod kątem trzeźwości 1000 kierowców.

Policjanci podczas działań kontrolnych nałożyli na kierowców 653 mandaty karne, głównie za przekroczenie prędkości. Zatrzymali 12 praw jazdy, w tym 5 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz 39 dowodów rejestracyjnych.

Statystyki pokazują że pomimo wielokrotnych policyjnych apeli skierowanych do kierowców dotyczących rozwagi i trzeźwości umysłu za kierownicą, nadal na drodze znajdują się osoby, które świadomie łamią obowiązujące przepisy, narażając tym samym siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Maciej Święcichowski

Praca w Policji