KWP - Dzień bezpieczeństwa w Gimnazjum nr 1 w Komornikach - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Dzień bezpieczeństwa w Gimnazjum nr 1 w Komornikach

Data publikacji 11.05.2018

9 maja br. policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Kuratorów Sądowych w Gimnazjum nr 1 w Komornikach w ramach projektu ,, Dwie strony sieci” zorganizowali przedsięwzięcie edukacyjno-informacyjne w zakresie zagrożeń związanych z Internetem „Dzień bezpieczeństwa”

Uczniowie klas 6 uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z policjantami oraz kuratorem sądowym. Komisarz Michał Królikowski, podkomisarz Szymon Witczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Pani Justyna Piekarska - kurator sądowa, przeprowadzili lekcje oparte na trzech blokach tematycznych tj. cyberprzemoc, odpowiedzialność nieletnich i zachowania ryzykowne osób nieletnich. W trakcie zajęć policjanci zaprezentowali również multimedialną lekcję. Uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami jakie wynikają z dostępu do sieci oraz ze sposobami ochrony przed nimi.

Wymieniono i omówiono najczęściej popełniane przestępstwa internetowe oraz wskazano jaka jest odpowiedzialność prawna. Omówiono również temat umieszczania w sieci wizerunku osób bez ich zgody, ośmieszania na portalach społecznościowych, hejtowania oraz stalkingu internetowego. Uczniowie uświadomili sobie, że pozornie niewinne żarty, obraźliwe słowa, mogą doprowadzić do dramatycznych sytuacji, które są nieodwracalne w skutkach. Policjanci w trakcie spotkania zwracali uwagę na pozorną anonimowość oraz nadmierną ufność.

Mając na celu bezpieczeństwo w sieci policjanci cyklicznie realizują ,,Dni bezpieczeństwa” na terenie województwa wielkopolskiego. W działaniach biorą udział również kuratorzy sądowi, wolontariuszy Fundacji Banku Zachodniego WBK oraz przedstawicieli innych instytucji wchodzących w skład ,, Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych”.

 

 

Dominika Jers/Michał Królikowski

  • 11 #1
  • 11 #2
  • 11 #3
Praca w Policji