Ostrów Wlkp. - Policja na festynie miejskim - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Ostrów Wlkp. - Policja na festynie miejskim

Data publikacji 10.05.2018

Policjanci ostrowskiej komendy, jak co roku uczestniczyli w festynie miejskim „majOSTaszki”, który zorganizowany został na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Piaski - Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie, a najmłodsi mieli okazję choć na chwilę zostać policjantem.

W miniony weekend na terenie ośrodka wypoczynkowego Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowany został festyn miejski „majOSTaszki. Jak co roku, policjanci wzięli aktywny udział w przedsięwzięciu. Funkcjonariusze rozmawiając z mieszkańcami promowali zasady bezpieczeństwa. Odwiedzający policyjne stoisko mogli zaopatrzyć się w materiały profilaktyczne przygotowane przez policjantów.

Natomiast najmłodszej części uczestników festynu, najwięcej radości sprawiła prezentacja policyjnego radiowozu. Dzieci mogły zapoznać się z jego wyposażeniem, środkami łączności i oczywiście, jak działają policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe. Policjanci również w związku z kampanią Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „Zostań jednym z nas”, podczas trwania festynu, z wykorzystaniem plakatu promującego kampanię, zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji. Osoby zainteresowane miały możliwość poznać strukturę organizacyjną Policji oraz procedurę kwalifikacyjną.

Podczas weekendowego zabezpieczenia „majOSTaszków”, na terenie całego obiektu nie zabrakło też policjantów, którzy pełniąc służbę, zadbali o bezpieczeństwo obecnych tam osób.

Małgorzata Łusiak/MŚ

Praca w Policji