Poznań - Odpowie za kradzież towaru z magazynu - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Odpowie za kradzież towaru z magazynu

Data publikacji 12.04.2018

Policjanci z Komornik zatrzymali magazyniera pracującego w firmie kurierskiej. Mężczyzna zamiast dostarczać towar do zamawiających to sprzedawał go swoim klientom. Ponadto zgłosił kradzież pojazdu, której nie było. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

5 kwietnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach zatrzymali pracownika jednej z firm kurierskich znajdującej się na terenie Plewisk. Mężczyzna był tam magazynierem. Podczas swojej pracy przyjmował towary przychodzące zza granicy, a następnie za pośrednictwem nieświadomych niczego kurierów sprzedawał je swoim znajomym.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany działał w ten sposób w 2017 roku przez blisko sześć miesięcy. Wśród przedmiotów jakie sprzedawał znajdował się m.in. specjalistyczny sprzęt rowerowy. Straty na jakie naraził właściciela firmy to ponad sto tysięcy złotych. Jedna z osób, do której towar trafił została przez policjantów ustalona. Mężczyzna kupił od swojego kolegi magazyniera rower o wartości 15 tysięcy złotych.

Ponadto jak się okazało magazynier miał już na swoim koncie inne przestępstwo. W styczniu br. zgłosił kradzież auta, której nie było. Samochód, który niby miał być mu skradziony znajdował się na jego posesji.

Magazynier odpowie teraz za kradzieże towaru z firmy kurierskiej oraz zawiadomienie o fikcyjnej kradzieży auta. Mężczyzna, który kradziony sprzęt zakupił odpowie za paserstwo. Funkcjonariusze nadal pracują nad tą sprawą.

 

 

Patrycja Banaszak/PG

Praca w Policji