Jarocin - Klasa mundurowa na zajęciach w komendzie Policji - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Jarocin - Klasa mundurowa na zajęciach w komendzie Policji

Data publikacji 06.02.2018

Jak wygląda struktura organizacyjna Policji, czym zajmują się policjanci poszczególnych wydziałów – o tym wszystkim dowiedzieli się uczniowie klasy I z przysposobieniem policyjnym na specjalnej lekcji w murach komendy. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć jedną z najnowocześniejszych strzelnic.

Uczniowie I  klasy z przysposobieniem policyjno-prawnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie uczestniczyli w nietypowych zajęciach zorganizowanych przez mundurowych w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie.

O pracy w Policji opowiedziała uczniom mł. asp. Agnieszka Zaworska. Omówiła strukturę organizacyjną jednostki, charakteryzując krótko pracę każdego z wyszczególnionych zespołów. Mówiła również o wymogach, jakie muszą spełnić osoby ubiegające się o przyjęcie do służby w Policji. Policjantka zachęcała młodzież do wstąpienia w przyszłości w szeregi tej formacji.

Od technika kryminalistyki uczniowie dowiedzieli się jakie zadania realizuje ten zespół, oraz na czym polega praca technika. Młodzież poznała również, do czego służą poszczególne elementy wyposażenia policjanta grupy realizacyjnej. Największym zainteresowaniem wśród uczestników lekcji cieszyła się strzelnica policyjna oraz siłownia.

Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie współpracując z klasami mundurowymi prowadzi szereg zajęć, które nie tylko mają pokazać młodzieży, czym jest służba w formacji mundurowej. Dzięki prowadzonym wspólnie z uczniami działaniom profilaktycznym, młodzież uczy się empatii do innych osób oraz poznaję wartość, jaką jest niesieni pomocy innym osobom. Policjanci wiedzą także, że w nagłych przypadkach, ich uczniowie będą wiedzieli jak zachować się w przypadku sytuacji kryzysowej.

KPP w Jarocinie/IL

Praca w Policji