Leszno - Odpowiedzą za udział w bójce - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Leszno - Odpowiedzą za udział w bójce

Data publikacji 15.11.2017

Czterech mężczyzn brało udział w piątkowej bójce w jednym z barów w centrum Leszna. Mężczyźni kopali się nawzajem, podduszali, uderzali krzesłami, butelką z piwem i kijem bejsbolowym, przy okazji demolując lokal. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów. Grozi im nawet do 8 lat więzienia.

10 listopada br. tuż po północy dyżurny leszczyńskiej Policji został powiadomiony o bójce, która rozgrywała się w jednym z barów w centrum Leszna.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zastali w lokalu czterech mężczyzn bijących się nawzajem czym popadnie. Jak ustalili funkcjonariusze, trzech mężczyzn w lokalu spożywało alkohol. W pewnym momencie do baru wszedł czwarty mężczyzna. Pomiędzy osobami doszło do wymiany zdań, nieporozumienia i rękoczynów. Wszyscy we czterech zaczęli się uderzać, kopać, popychać przy okazji demolując lokal. W kulminacyjnym momencie bójki mężczyźni uderzali się krzesłami, butelką z piwem i kijem bejsbolowym.

Tak było do momentu, kiedy w lokalu pojawili się policjanci. Zatrzymali czterech agresywnych i nietrzeźwych mężczyzn. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. To mieszkańcy Leszna i gminy Rydzyna w wieku od 23 do 39 lat.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w bójce, z czego jeden z nich dodatkowo z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, czyli wspomnianego kija bejsbolowego. Ten ostatni na wniosek leszczyńskiej Prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Lesznie został aresztowany na okres 3 miesięcy. Wszystkim grozi do 5 lat więzienia, a najbardziej krewkiemu nawet do 8 lat.

Monika Żymełka/ RKG

Praca w Policji