KWP – Bezpiecznie na sygnałach - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP – Bezpiecznie na sygnałach

Data publikacji 12.10.2017

W ostatnim tygodniu września na terenie byłego lotniska w miejscowości Kąkolewo rozpoczął się cykl szkoleń dla funkcjonariuszy pod kątem prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych. Idea zajęć z doskonalenia zawodowego powstała z inicjatywy Komendy Głównej Policji, a przeprowadzana jest przez Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Całkowite zakończenie działań przewidziane jest na 30 czerwca 2018 roku.

Z inicjatywy Komendy Głównej Policji w dniach 25-26 września br. Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu przeprowadził doskonalenie zawodowe inaugurujące cykl szkoleń dla policjantów z zakresu kierowania pojazdami uprzywilejowanymi.

Zgodnie z założeniem, adresatami projektu są wszyscy funkcjonariusze Policji posiadający prawo jazdy kat. B oraz zezwolenie do kierowania tego rodzaju pojazdami. Z uwagi na umiejętnościowy charakter szkolenia, praktyczna część zajęć realizowana jest na terenie byłego lotniska wojskowego w Kąkolewie (powiat grodziski).

W programie przewidziane są m. in. ćwiczenia obejmujące hamowanie awaryjne na odcinku prostym, jazda po łuku drogi, slalomy oraz wyprowadzanie pojazdu z poślizgu w warunkach kontrolowanych wykonywane przy użyciu urządzenia do symulacji poślizgu nadsterownego.

Termin zakończenia realizacji przedsięwzięcia określony został na dzień 30 czerwca 2018 r.

Mając na uwadze pozytywne opinie uczestników dotyczące korzyści, które bez wątpienia przynosi udział w szkoleniu oraz opierając się na własnych spostrzeżeniach policyjni szkoleniowcy z KWP w Poznaniu podejmują działania zmierzające do wpisania powyższych zajęć na stałe w plany doskonalenia zawodowego na kolejne lata.

WKiS KWP Poznań/ RKG

Praca w Policji