Chodzież - Dzielnicowi i profilaktyk w służbie dzieciom - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Chodzież - Dzielnicowi i profilaktyk w służbie dzieciom

Data publikacji 11.10.2017

Początek roku szkolnego to intensywny czas dla policjantów profilaktyków, ale także dla dzielnicowych. To okres, kiedy mundurowi ruszają do szkół oraz przedszkoli i rozmawiają o bezpieczeństwie.

Policjant „pierwszego kontaktu”, bo tak nazywamy dzielnicowych, oprócz prowadzenia rozpoznania swojego rejonu służbowego, realizuje zadania z zakresu profilaktyki społecznej. To właśnie w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, policjant ten ma utrzymywać bliski kontakt z lokalną społecznością oraz instytucjami, będącymi w tym rejonie służbowym.

Wizyta policjanta w przedszkolu, czy szkole to zawsze dla dzieci spore przeżycie, o którym zapewne będą pamiętać przez dłuższy czas. To idealna sytuacja, by skupić uwagę maluchów i przekazać im ważne informacje związane z bezpieczeństwem zarówno w miejscu zamieszkania, ale też w ruchu drogowym, w kontakcie z nieznajomym, czy groźnym psem.

Mundurowi uczą dzieci bezpiecznych postaw, zachowań, ale także uświadamiają o konsekwencjach zachowań złych, niebezpiecznych, a niekiedy także niezgodnych z prawem.

Karolina Smardz-Dymek/ RKG

Praca w Policji