KWP – Warsztaty dla dzieci - bezpieczna droga do szkoły - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP – Warsztaty dla dzieci - bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 09.10.2017

Dzięki wieloletniej współpracy Wielkopolskiej Policji, MPK w Poznaniu oraz Skoda Auto Lab na początku października br. w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa Škoda Auto Lab, po raz kolejny zorganizowano bezpłatne warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych. Ich tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W tegorocznej edycji z zaproszenia skorzystało ponad 250 uczniów klas czwartych ze Szkoły Podstawowej w Plewiskach i Szkoły Podstawowej w Wirach. Celem warsztatów, przeprowadzonych w dniach 5 i 6 października br., było przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do funkcjonowania dzieci w codziennym ruchu drogowym. A wszystko to pod okiem profesjonalnych instruktorów, ratowników medycznych i animatorów, z wykorzystaniem interaktywnych eksponatów i symulatorów dostępnych w Centrum.

Dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji dzieci dojechały do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa specjalnie dedykowanymi bezpłatnymi autobusami. Na miejscu na uczniów czekał policjant Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, ratownik medyczny oraz instruktorzy Škody Auto Lab, którzy przybliżyli najmłodszym wiedzę w kilku panelach tematycznych:

- pieszy uczestnikiem ruchu drogowego,

- bezpieczne podróżowanie samochodem

- pierwsza pomoc

- symulatory

DZIECI, DZIĘKI ZAJĘCIOM W PRZEDSZKOLACH I SZKOŁACH, SPOTKANIOM Z POLICJANTAMI I ODWIDZINOM W TAKICH MIEJSCACH JAK ŠKODA AUTO LAB, SĄ DOBRZE WYEDUKOWANE.

APELUJEMY DO DOROSŁYCH – NIE PRZESZKADZAJCIE DZIECIOM W CHĘCI BYCIA BEZPIECZNYMI NA DRODZE – DAJMY IM DOBRE WZORCE – A STAN NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH Z PEWNOŚCIĄ ZNACZNIE SIĘ POPRAWI.

Maciej Bednik/IL

 

 

Pliki do pobrania

  • 6.21 MB
Praca w Policji