KWP - Wszystkich Seniorów zapraszamy na Senioralni Poznań 2017 - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Wszystkich Seniorów zapraszamy na Senioralni Poznań 2017

Data publikacji 10.10.2017

30 września br. o godz. 12:00 Centrum Inicjatyw Senioralnych zainaugurowało siódmą już edycję imprezy Senioralni Poznań. Na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta kilkuset seniorów i seniorek bawiło się do wtóru fragmentów komedii „neSTORY” przygotowanej przez Teatr Muzyczny w Poznaniu oraz przebojów polskiej i światowej operetki.

Impreza Senioralni Poznań to wydarzenie, które organizowane jest przy wsparciu poznańskich instytucji, stowarzyszeń, uniwersytetów, teatrów itp., zawsze w okolicach 1 października i przypadającego wówczas Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. To ważny miesiąc dla seniorów i seniorek mieszkających w Poznaniu. Uroczysta inauguracja staje się okazją do świętowania obecności niemal 140 tysięcy poznanianek i poznaniaków powyżej 60 roku życia, a przy okazji ich życiowych historii, wkładu w rozwój Poznania (i młodszych pokoleń poznaniaków), ale i chęci życia i podejmowanych inicjatyw na rzecz poprawy jakości życia, dbania o codzienny dobrostan, rozwój osobisty, ale również o dobrą zabawę i rozrywkę.

Program tegorocznej imprezy przedstawiał się imponująco. Przygotowano niemal 250 wydarzeń połączonych w kilka kategorii. Seniorzy znaleźli więc tematy związane z kulturą, turystyką, rekreacją, zdrowiem, edukacją, sportem, psychologią i rękodziełem.

W październikowym programie wydarzeń znalazły się m.in otwarte wykłady na poznańskich Uniwersytetach, wizyta w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, warsztaty w Centrum Inicjatyw Senioralnych, spotkania w ramach Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa jak i wiele ciekawych wycieczek, spotkań tematycznych, spektakli teatralnych, wystaw, zajęć sportowych, jak i drzwi otwartych i nieodpłatnych badań profilaktycznych.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniach zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, w następujących terminach:

25.10.2017 roku, z podziałem na grupy: I grupa 30-osób, godz. 12:00, II grupa 30 osób, godz. 13:00. Prezentacja Sali Tradycji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Miejsce: Oddział Prewencji Policji w Poznaniu, ul. Taborowa 22,

26.10.2017r., godz. 17:00 prelekcja pn. „Bezpieczeństwa osób starszych we współczesnym świecie” oraz występ chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Liczba miejsc: 60. Miejsce: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, ul. Kochanowskiego 2A, I piętro. Sala konferencyjna im. insp. Wiktora Ludwikowskiego.

 

Szczegółowy program wydarzeń znaleźć można na stronie Centrum Inicjatyw Senioralnych www.centrumis.pl oraz w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24), Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44) i Centrum Kultury Zamek (ul. Św. Marcin 80/82).

 

KWP Poznań/ RKG

Praca w Policji