Aktualności

Oborniki - Czujni słuchacze szkoły policyjnej poza służbą zatrzymali pijanych kierowców

Data publikacji 12.09.2017

Ponad promil alkoholu w organizmie mieli dwaj mężczyźni, którzy kierowali motorowerami na terenie Obornik. Mężczyźni zostali zatrzymani przez słuchaczy kursu podstawowego Szkoły Policji w Słupsku, którzy zachowali czujność nawet w czasie wolnym od służby.

11 września br. ok. godz. 1:00 w nocy słuchacze Szkoły Policji w Słupsku zauważyli, jak na teren stacji paliw w Obornikach wjeżdża dwóch młodych mężczyzn na skuterach. Po chwili kierujący jednośladami weszli do sklepu. Po wyjściu z obiektu mężczyźni ci otwarli piwo, a następnie je wypili. Spożyty alkohol nie przeszkodził motorowerzystom w kontynuowaniu dalszej jazdy. Gdy skończyli pić wsiedli na motorowery i próbowali odjechać.

Na drodze stanęło im jednak czterech funkcjonariuszy Policji odbywających kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku. Kursanci mimo, że nie byli na służbie zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców. O zaistniałym zdarzeniu niezwłocznie zawiadomili Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach, który na miejsce skierował patrol interwencyjny. 

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, iż 27-letni mieszkańcy gminy Oborniki mają ponad 1.4 oraz 1.2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie sprawdzenia pojazdów okazało się, że jeden z motorowerów nie jest objęty obowiązkowym ubezpieczeniem OC. 

Podejrzani za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Skierowano również wniosek do funduszu gwarancyjnego za brak aktualnego ubezpieczenia pojazdu będącego w ruchu, co skutkować będzie wysoką grzywną.

Paweł Witzberg/ RKG

Praca w Policji