KWP - Podsumowanie 3-dniowej akcji PRĘDKOŚĆ - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

KWP - Podsumowanie 3-dniowej akcji PRĘDKOŚĆ

Data publikacji 17.07.2017

Przez 3 dni trwała akcja PRĘDKOŚĆ na drogach województwa wielkopolskiego, gdzie policjanci prowadzili działania mające na celu egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Przypominano kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze.

14 lipca br. ruszyła 3-dniowa akcja "PRĘDKOŚĆ", w której 1354 policjantów z całej Wielkopolski prowadziło wzmożone kontrole pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze. Akcja miała na celu przypomnienie kierowcom o obowiązujących przepisach. Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji.

Mimo wielokrotnych apeli Policji o rozwagę kierowców wciąż obserwujemy jak na naszych drogach dochodzi do groźnych w skutkach zdarzeń drogowych, gdzie ludzie tracą zdrowie a nawet życie.

Policjanci w trakcie wzmożonych kontroli skrupulatnie egzekwowali przestrzeganie obowiązujących przepisów. Na 6029 skontrolowanych pojazdów, 3959 przekroczyło prędkość z czego na 3884 kierowców nałożono mandaty karne. Jeżeli chodzi o zdarzenia drogowe w trakcie działań PRĘDKOŚĆ odnotowano ogółem 27 wypadków, w których niestety 29 osób zostało rannych. Podczas trwania akcji na drogach śmierć poniosła 1 osoba.

KWP/ Rozanna Kowalczyk-Gierczyk

Praca w Policji