NIE! - dla niebezpiecznych zachowań na drodze - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

NIE! - dla niebezpiecznych zachowań na drodze

Data publikacji 13.07.2017

Funkcjonariusze ruchu drogowego apelują o rozsądek za kierownicą! Mimo systematycznych kontroli, reagowania przez mundurowych na wszelkie naruszenia przepisów, nie brakuje amatorów niebezpiecznej jazdy. W miniony poniedziałek, 10 lipca policjanci zatrzymali kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. 28-latek i 32-latka przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą.

10 lipca br. tuż około godziny 6;30 patrol ostrowskiej drogówki zatrzymał samochód osobowy poruszający się ze znaczną prędkością. Policyjny radar wskazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 64 km/h. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 28-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego.

Nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 32-latki. Kierująca z powiatu ostrowskiego na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechała 106 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci nałożyli na kierujących grzywnę w formie mandatu oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, musieli „rozstać” się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Wielu kierowców jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego mundurowi ponawiają apele o rozwagę jak i szczególną ostrożność na drogach. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami wielu tragedii.

 

 

Małgorzata Łusiak/PG

Praca w Policji