Szamotuły - Pirat drogowy w rękach patrolówki - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szamotuły - Pirat drogowy w rękach patrolówki

Data publikacji 20.04.2017

2 lata więzienia oraz grzywna grozi mężczyźnie podejrzewanemu o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz szereg wykroczeń. 32-latek próbował uniknąć kontroli drogowej i uciekał przed policjantami szamotulskiej patrolówki przez miasto łamiąc przy tym kolejne przepisy. Został jednak zatrzymany.

14 kwietnia br. we wczesnych godzinach porannych, policjanci szamotulskiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, na ulicy Dworcowej w Szamotułach zauważyli, jak kierujący samochodem marki BMW na skrzyżowaniu z ulicą 3 Maja, w pobliżu innych uczestników ruchu wprowadził pojazd w boczny poślizg, ponadto kierujący przekroczył linię podwójną ciągłą.

Policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać BMW do kontroli. Kierujący jednak przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Szamotuł.  W trakcie ucieczki  popełnił kolejne wykroczenia -  nie dostosował się do znaku „ruch okrężny” na rondzie i nie dostosował się do znaku B-20 „stop”.  Gdy policjanci wyprzedzili BMW, aby zajechać mu drogę, kierujący zawrócił i uciekał w przeciwnym kierunku.

Pościg zakończył się na ulicy Zamkowej. Policjanci zatrzymali BMW do kontroli i wylegitymowali kierowcę. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Obrzycka. W trakcie czynności policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, iż 32-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zabezpieczyli pojazd, którym kierował 32-latek, a podejrzewanemu o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zatrzymali prawo jazdy.

Teraz wobec mężczyzny prowadzone są dwie sprawy- o przestępstwo polegające na kierowaniu samochodem w stanie nietrzeźwości oraz o wykroczenia, o których popełnienie jest podejrzewany. Grozi mu więzienie oraz grzywna.

Sandra Chuda/ RKG

Praca w Policji