Konin - Ogólnopolska akcja „SpoKREWnieni Służbą” - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konin - Ogólnopolska akcja „SpoKREWnieni Służbą”

Data publikacji 07.04.2017

Policjanci i pracownicy z Komendy Miejskiej Policji w Koninie wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej wzięli udział w akcji oddawania krwi. Specjalistyczny autobus zawitał do konińskiej komendy, podobnie jak do wszystkich innych w całej Wielkopolsce.

5 kwietnia br. mundurowi z konińskich służb przyłączyli się do akcji „SpoKREWnieni służbą”, która trwa w Wielkopolsce od kilku tygodni. Specjalistyczny autobus zaparkował przy Komendzie Miejskiej Policji w Koninie o 9:00 rano i niemal natychmiast ustawiła się kolejka.

Oprócz niebieskich mundurów pojawiło się bardzo dużo czarnych, w których przyjechali konińscy strażacy na czele z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Koninie bryg. mgr inż. Januszem Dębowskim. Wśród oddających krew nie zabrakło też pracowników cywilnych konińskiej komendy i innych osób.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” trwa od początku marca. Ten czas został wybrany nieprzypadkowo. W tym miesiącu oddajemy hołd żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Stawiali oni opór sowietyzacji i podporządkowaniu Ojczyzny Związkowi Sowieckiemu.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” odbywała się pod patronatem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka na terenie całej Polski. Krew można było oddawać podczas akcji w każdym województwie przez cały marzec. Akcja miała charakter otwarty i mógł w niej wziąć udział każdy.

Wielkopolscy policjanci w przeciągu 30 dni zebrali ponad 700 litrów krwi. Natomiast 5 kwietnia br.  w Koninie tym bezcennym lekiem podzieliły się 34 osoby, co pozwoliło zebrać 15,3 litra krwi.

Marcin Jankowski/ RKG

Ładowanie odtwarzacza...
Praca w Policji