Aktualności

Nowy Tomyśl - Policjanci i sierż. Pyrek na Światowym Dniu Świadomości Autyzmu - VIDEO

Nowotomyscy policjanci włączyli się w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem kampanii było zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu w Polsce. Podczas kilkugodzinnej imprezy mundurowi wspólnie z innymi służbami, próbowali zwrócić uwagę opinii publicznej, na problem dzieci i osób dotkniętych autyzmem.

2 kwietnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu czynnie uczestniczyli w finale Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który odbył się w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu. Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu oraz Fundacja JIM.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Elementem wspólnym tej kampanii społecznej jest kolor niebieski będący wyrazem solidarności z osobami z autyzmem. Polska akcja tego międzynarodowego ruchu jest obchodzona w wielu miastach Polski. Stróże prawa włączając na rynku sygnały świetlne radiowozu chcieli pomóc w rozświetleniu na niebiesko centrum miasta. W ten sposób policjanci przyłączyli się do tysięcy osób w kraju i na świecie, starając się zwrócić uwagę opinii publicznej, na problem dzieci i osób z autyzmem.

Działania policjantów wspierane były podczas całej uroczystości przez jednego niezwykłego gościa. Jego obecność jak zwykle wywołała wśród wszystkich osób, nie tylko tych najmłodszych, wiele radości i uśmiechu. Mowa tutaj o maskotce Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrku, z którym można było przybić sobie przysłowiową piątkę lub wtulić się w jego ramiona.

 

 

Przemysław Podleśny/PG

  • 12
  • 13
  • 11
Ładowanie odtwarzacza...
Praca w Policji