KWP - Mistrzostwa Policji w Półmaratonie

Data publikacji 27.03.2017

26 marca ulicami miasta przebiegli uczestnicy 10. PKO Poznań Półmaratonu. Jak co roku, wśród tysięcy biegaczy nie mogło zabraknąć reprezentacji stróżów prawa. Na linii startu stanęło 154 policjantów i policjantek z całego kraju. W ramach zawodów, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, rozegrano Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie.

26 marca br. w Poznaniu odbył się 10. PKO Poznań Półmaraton. W ramach tych zawodów zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Policji na tym samym dystansie, które zostały objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Z ponad 21-kilometrowym dystansem zmierzyło się 154 policjantek i policjantów. Wśród pań najlepszą okazała się Ilona Stachurska z czasem 1:37:16. Natomiast najszybszym policjantem okazał się Szymon Kulka z czasem 1:03:52. Na mecie zwycięzcom medale i puchary wręczał insp. Roman Kuster Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz podinsp. Michał Kominowski Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia.

Impreza sportowa takiej rangi to miesiące przygotowań i setki zaangażowanych osób. To spore wyzwanie również dla skierowanych do zabezpieczenia imprezy policjantów, których głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom biegu oraz kierowcom poruszającym się w tym czasie po ulicach miasta. W czasie trwania 10. PKO Poznań Półmaratonu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zadbali, aby biegacze mogli bezpiecznie dobiec do mety, a kierowcy dojechać do celu.