Konin - Po raz czwarty mundurowi pobiegli w Rzgowie - video

Data publikacji 30.08.2016
DPP 0001Blisko 120 zawodników stanęło na starcie IV Biegu Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie. Tym razem bieg był także Mistrzostwami Wielkopolski.

Bieg z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. 27 sierpnia br. wystartowało ponad trzy razy więcej zawodników, niż w pierwszych zawodach, które odbyły się trzy lata temu. Zawodnicy docierają z coraz bardziej odległych zakątków Polski. Obecni byli biegacze z Zamościa, Kielc, Szczecina, Łodzi i wielu innych miast. Konińską komendę reprezentowało 13 funkcjonariuszy.

Zawodnicy mieli do pokonania 10 km. Warunków nie można było nazwać sprzyjającymi. Głównym wrogiem biegaczy była temperatura sięgająca powyżej 30 st. Celsjusza.

Malowniczą trasę biegu najszybciej pokonał Bartosz Kryske z jednostki wojskowej w Braniewie. Uzyskał czas 35 minut i 23 sekundy i otrzymał Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie. 23 sekundy po nim linię mety przekroczył żołnierz z Departamentu Infrastruktury MON, który uhonorowany został Pucharem Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Trzecie miejsce na podium zajął policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie z czasem 36 minut i 16 sekund, który otrzymał Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Wśród uczestników rozlosowana także dwa rowery, z których szczególnie jeden spowodował duży problem logistyczny, ponieważ wylosował go policjant z KMP w Zamościu, który na bieg przyjechał wraz z trzema kolegami osobowym volkswagenem… Rower organizatorzy prześlą mu kurierem.

W biegu wystartowały pięć kobiet, a pierwsza na mecie była Izabela Wierzchowska z Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu z czasem 43 minuty i 52 sekundy.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na linię startu V Biegu Służb Mundurowych w 2017 r.