Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Debata z młodzieżą „Świat wirtualny - prawdy i mity”

Data publikacji 22.03.2016
14Pierwszy dzień wiosny - przez młodzież potocznie nazywany „Dniem wagarowicza”, jest bardzo aktywnie i hucznie obchodzony przez młodzież z poznańskich szkół. Uczniowie z Gimnazjum nr 63 w Poznaniu postawili na edukację i przeprowadzili debatę na temat zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu. Zaprosili do udziału ekspertów w tej dziedzinie.


W dniu 21 marca 2016 r. w Gimnazjum nr 63 w Poznaniu odbyła się debata ”Świat wirtualny – prawdy i mity”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w porozumieniu z Klasą Kreatorów Społecznych z lokalnej szkoły. Głównym tematem były przestępstwa dokonywane w sieci, odpowiedzialność osób nieletnich oraz zasady etyki obowiązujące za szkolnym monitorem.
      
Wśród zadawanych pytań można było usłyszeć między innymi: Co to jest cyberprzemoc i jakie są jej przykłady? Jakie prawa i obowiązki ma administrator strony? Na czym polega stalking? Jakie są skutki uzależnienia od Internetu? Co to jest sexting? Jak poznać uzależnienie od komputera? Na te pytania odpowiadali zaproszeni eksperci: Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce asp. szt. Michał Bartkowiak, funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Kurator Zawodowy z Sądu Rejonowego Poznań Grunwald i Jeżyce w Poznaniu - p. Roman Fons, przedstawiciel grupy Allegro p. Błażej Szymczak oraz psycholog z Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu  - p. Piotr Urbaniak.

Takie działania i przekazana wiedza pozytywnie wpływają na postępowanie i zachowanie młodych ludzi, którzy w znacznym stopniu korzystają z Internetu. Przyczynią się zapewne do wzrostu poczucia bezpieczeństwa i świadomości treści prezentowanych i udostępnianych w wirtualnym świecie

Pliki do pobrania

  • 314 B
Powrót na górę strony