Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Słupca - Debata społeczna

Data publikacji 22.10.2014
slupca 221 października br. w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Słupcy. Policjanci debatowali z mieszkańcami powiatu słupeckiego pod hasłem „Decydujmy wspólnie” na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Spotkanie miało na  celu poznanie opinii i oczekiwań społeczeństwa co do bezpieczeństwa publicznego.


Udział w spotkaniu wziął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Jarosław Rzymkowski, Komendant Powiatowy Policji w Słupcy, przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego - Z-ca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Waldemar Paternoga, Starosta Powiatu Słupeckiego Mariusz Roga oraz Burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk.  Na sali obecni byli również przedstawiciele władz administracji rządowej i samorządowej, przedstawiciele służb i instytucji współpracujących ze słupecką Policją oraz mieszkańcy powiatu..

Na początku debaty Komendant Rzymkowski przypomniał ideę debat społecznych, które wielkopolska policja prowadzi od 2013 roku, jako jedną z form współdziałania  na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Komendant Powiatowy Policji w Słupcy  przedstawił ocenę stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu słupeckiego oraz odpowiedzi na postulaty mieszkańców powiatu przedstawione podczas ubiegłorocznego spotkania.

W kolejnej części debaty uczestnicy mogli zadawać pytania oraz przedstawić swoje spostrzeżenia i uwagi na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Najczęściej poruszaną problematyką było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Postulowano o ograniczenie prędkości na drogach w Ostrowitem i Giewartowie oraz spowolnienie ruchu na drodze K-92, z uwagi na liczne zdarzenia drogowe na odcinku Strzałkowo-Wólka. Zwrócono uwagę na problem rowerzystów poruszających się po chodnikach w Słupcy. Zgłoszono potrzebę wybudowania drogi rowerowej do Kosewa przez Giewartów. Wnioskowano o zorganizowanie spotkań edukacyjno-profilaktycznych z seniorami o przestępstwach popełnianych na ich szkodę. Poruszono sprawę powtarzającego się zalewania łąk przez wody kanału Warty.

Na większość pytań udzielono wyczerpujących odpowiedzi. Część wniosków zapisano.  Komendanci  zapewnili, że po sprawdzeniu i przeanalizowaniu zostaną one rozpatrzone, a o wynikach mieszkańcy dowiedzą się na kolejnej debacie w przyszłym roku. Spotkanie trwało dwie godziny i zgromadziło na auli około 200 osób. Każdy z uczestników otrzymał do wypełnienia anonimową ankietę, w której mógł wyrazić swoje zdanie na temat samej debaty. Uczestnicy debaty otrzymali również elementy odblaskowe oraz materiały wielkopolskiego programu prewencyjnego NOC STOP.




Powrót na górę strony