Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Mieszkańcy miasta i powiatu współnie decydują o bezpieczeństwie

Data publikacji 03.10.2014
DSC 0079 800x5331 października br. w komornickim gimnazjum oraz Zespole Szkół w Swarzędzu pod hasłem „Decydujemy wspólnie” odbyły się kolejne debaty społeczne. Spotkanie zostało zorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu. Tematem przewodnim debat było bezpieczeństwo. Cel - poznanie potrzeb i oczekiwań społeczności lokalnej.


1 października odbyły się kolejne dwie zaplanowane debaty społeczne dla miasta Poznania i powiatu poznańskiego. Na debacie w Komornikach wszystkich zgromadzonych powitał Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Michał Domagalski, a także gospodarz spotkania Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Roman Kuster. Do komornickiej debaty dołączył Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, który chętnie odpowiadał na zadawane przez obywateli pytania. Na debacie w Komornikach odpowiedzi obywatelom udzielał również Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu Dariusz Dymek, Wójt Gminy Komorniki Jan Broda oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich w Poznaniu Paweł Kurosz.

W Swarzędzu przybyłych gości przywitał Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Jarosław Rzymkowski. Na pytania w debacie odpowiadał Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu Dariusz Dymek, Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Anna Tomicka.

Komendant Kuster w Komornikach i Swarzędzu w swym przemówieniu przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie danej gminy, efekty pracy swoich policjantów oraz przedsięwzięcia, jakie realizuje Policja w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców podpoznańskich miejscowości.

W debatach uczestniczyli przedstawiciele Policji, władz samorządowych, administracji rządowej, a przede wszystkim mieszkańcy poznańskich miast powiatowych. Po wystąpieniu Komendanta Miejskiego mł. insp. Kustera mikrofon trafił do rąk obywateli. Główny cel debat to poznanie oczekiwań i potrzeb społeczności lokalnej, wymiana informacji o aktualnych zagrożeniach, a także wypracowanie wspólnych metod działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

Każdy z uczestników debaty mógł zadać pytanie, zgłosić problem czy też wyrazić opinię. Goście debat w swoich wystąpieniach wskazywali istotne dla siebie problemy. Dotyczyły one m.in. niewłaściwego oznakowania dróg, zażywania narkotyków wśród młodzieży, kierowców poruszających się w stanie nietrzeźwości lub środków odurzających, a także zmian strukturalnych w jednostkach Policji oraz wzmożenia liczby patroli na terenach gmin. Na debacie został również poruszony tematy współpracy Policji ze Strażą Miejską.

Zgodnie z obietnicą organizatorów spotkania żadna uwaga dotycząca poprawy bezpieczeństwa, będącą w zakresie obowiązków obecnych na debacie przedstawicieli służb i instytucji, nie pozostanie bez odpowiedzi i podjęcia stosownych działań

Za pomocą anonimowej ankiety uczestnicy debaty mogli wyrazić swoje zdanie na temat samego spotkania. Dzięki temu policjanci dowiedzą się co mieszkańcy sądzą o jego formie i przebiegu.

Kolejne dwie debaty już 8 października br. W godzinach 12:00-14:00 na terenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ul. Umultowskiej 89a (aula) oraz w Urzędzie Gminy Tarnowa Podgórnego w godzinach 16:00-18:00 przy ul. Poznańskiej 115. Wszystkich serdecznie zapraszamy.





Powrót na górę strony