KWP - Reprezentowali Wielkopolskę

Data publikacji 24.07.2014
1 800x600W dniach 16-17 lipca br. na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się I Ogólnopolskie Zawody Piłkarskie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Wielkopolskę w tym turnieju reprezentowała drużyna składająca się z policjantów Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Ich udział na turniej nie byłby możliwy bez wsparcia Zarządu Wojewózkiego NSZZ Policjantów.

W turnieju udział wzięło 13 zespołów z całego kraju. Swoje reprezentacje wystawiły komendy wojewódzkie z takich miast jak Gdańsk, Wrocław, Warszawa, Katowice, Olsztyn. Ponadto w turnieju uczestniczyły drużyny: z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Straży Miejskiej i Pożarnej z Olsztyna, ABW Olsztyn, Zakładu Karnego w Barczewie.

W pierwszym dniu turnieju odbywały się mecze grupowe. Drużyna z Wielkopolski bardzo dobrze poradziła sobie w tej części turnieju i awansowała do fazy pucharowej. W drugim dniu odbywały się ćwierćfinały, w których OPP Poznań zmierzył się z drużyną z Katowic. W meczu wyrównanej i uczciwej walki, lepsi okazali się być policjanci ze Śląska, wygrywając 1-0. W meczu o 5 miejsce turnieju, nasza drużyna wygrała z KMP Elbląg... 7 do 0, czym udowodnili, że grali do końca i godnie reprezentowali nasz garnizon.

Cały turniej wygrała drużyna gospodarzy KWP Olsztyn, która pokonała w finale Komendę Stołeczną Policji 2 do 0. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja KWP Katowice. W trakcie ceremonii zakończenia turnieju zostały rozdane puchary za zdobyte miejsca. Na uwagę zasługuje zawodnik wielkopolskiej drużyny Jakub Segieda, który z dorobkiem 13 strzelonych goli otrzymał statuetkę króla strzelców turnieju. Ponadto drużyna reprezentująca garnizon wielkopolski w tym turnieju został wyróżniona pucharem dla drużyny Fair Play.

Na pierwszym zdjęciu poniżej drużyna OPP Poznań wraz z kierownictwem KWP Olsztyn - stoją od lewej: insp. Adam Kołodziejski, mł. insp. Andrzej Zielonka, Marcin „KIERO” Mączyński, podinsp. Adam Kall, nadinsp. Józef Gdański - Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Mateusz Przybyłowski, Przemysław Bąkowski, Sławomir Kozłowski. Dolny rząd od lewej: Jakub Segieda, Karol Wojnowski, Damian Papaelbaum, Krzysztof Nowak, Jakub Batko.