KWP – Porsche w Poznańskiej Policji? Prima aprilis! - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP – Porsche w Poznańskiej Policji? Prima aprilis!

Data publikacji 01.04.2013

IMG 9778 800x533Informacja o dwóch najnowszych modelach Porsche, które trafiły do poznańskiej drogówki to prima aprilisowy żart. Nieformalne przecieki i przypadkowe zdjęcia samochodów rozgrzały na kilka dni internet do czerwoności. Przygotowanie i zrealizowanie tego pomysłu było możliwe dzięki redakcji i dziennikarzom jednego z motoryzacyjnych portali internetowych.


Od kilku dni w Poznaniu, a potem w całym kraju rozeszła się wiadomość, że poznańska Policja kupiła dwa supernowoczesne radiowozy marki Porsche 911 Carrera S i Porsche Cayman. Błyskawicznie w internecie rozprzestrzeniły się zdjęcia i filmy nagrane przez internautów. Samochody tej marki zawsze budzą zainteresowanie ale Porsche w barwach Policji to emocje na najwyższym poziomie.

Oba samochody po sesji zdjęciowej tylko na moment pojawiły się na ulicach miasta i nie uszło to uwadze wielu kierowców. Słusznie niektórzy podejrzewali szykujący się podstęp. Obserwujący nietypowe auta zwrócili uwagę na cywilne tablice rejestracyjne i brak numerów taktycznych na bokach.

Tym, którzy dali się wkręcić w wielkanocny prima aprilisowy żart należą się przeprosiny. Wszystkim, którzy z entuzjazmem przyjęli tę wiadomość dziękujemy. Może kiedyś na drogach pojawią się takie super auta siejące postrach wśród piratów drogowych.