Ludzie i ich pasje

Andrzej SZNURA

Andrzej Sznura

 

Jakieś 7 lat temu, dostałem polecenie służbowe, aby zrobić kilka fotek chłopca, który miał uczestniczyć w festynie „Niebiescy dzieciom” organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu. Okazało się, że marzeniem nieuleczalnie chorego dziecka było zostać w przyszłości policjantem. Wolontariusze fundacji wraz z poznańskimi funkcjonariuszami postanowili to marzenie spełnić. Chłopiec na jeden dzień został funkcjonariuszem Policji. Mógł m.in. ubrać policyjną czapkę, posiedzieć w radiowozie, spotkać się z policyjnym psem itd. Dla mnie niesamowitym przeżyciem było móc w tym uczestniczyć, uwiecznić radość tego dziecka… Wkrótce po tym wydarzeniu nawiązałem współpracę z fundacją, która trwa do dziś.

Mimo wykonywanej pracy zawodowej i licznych obowiązków towarzyszę podopiecznym fundacji podczas ważnych dla nich wydarzeń, które uwieczniam, a następnie montuję, przygotowując pełne wzruszeń reportaże i filmy. Staram się też, tak często jak to możliwe, spotykać się też z dziećmi. Opowiadam im wtedy niesamowite historie, żartuję i rozśmieszam do łez, a w ciężkich chwilach wspieram, na tyle ile mogę, choćby ciepłym słowem.

Pasję do fotografii staram się wykorzystywać również w służbie, angażując się w produkcje różnych filmów prewencyjnych, szkoleniowych itp. na potrzeby m.in. Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. To naprawdę super sprawa że mogę połączyć ze sobą moje dwie pasje – służbę w Policji oraz fotografię.

Powrót na górę strony