Aktualności

"Kryształowa Gwiazda" w Wydziale Konwojowym

„Kryształowa Gwiazda” to szczególne wyróżnienie dla funkcjonariuszy, którzy z narażeniem własnego życia, w służbie lub poza nią, ratują innych, bądź też ich działania przynoszą wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka.

Tegoroczna, piętnasta już, uroczysta gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd”, z udziałem licznie zaproszonych gości odbyła się 28 listopada br. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

„Kryształowe Gwiazdy” wręczył policjantom i policjantkom Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzejem Szarym.

Na tegorocznej gali „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk 69 policjantów i policjantek. Spośród tego grona wyróżniony został również policjant Referatu w Ostrowie Wielkopolskim Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu asp. Mariusz Rutkowski.

Ww. policjant, w dniu wolnym od służby został powiadomiony przez sąsiadkę, że z innego mieszkania dochodzą krzyki „odłóż ten nóż”, „zabiję cię”. Funkcjonariusz natychmiast podjął interwencję, pobiegł do tego mieszkania jednocześnie dzwoniąc po pomoc do miejscowych policjantów. Drzwi od wskazanego mieszkania były otwarte. W środku był mężczyzna z zakrwawioną ręką. W głębi mieszkania funkcjonariusz zauważył kobietę z licznymi obrażeniami. Pani powiedziała, że padła ofiarą przemocy. Policjant zatrzymał sprawcę i przekazał przybyłemu na miejsce patrolowi.

Ponadto, w ramach gali wręczania „Kryształowych Gwiazd” dyplomami za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców Wielkopolski wyróżnionych zostało czterech policjantów z Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu: sierż. szt. Daniel Krawiec, sierż. szt. Jordan Sosiński, sierż. Szymon Szymkowiak i st. post. Lucyna Jóźwiak.

Kierownictwo wydziału składa policjantom serdeczne gratulacje za otrzymanie tak wyjątkowych wyróżnień.

 

 

Sebastian Szparagowski/PG

  • 1 #1
  • 1 #2
  • 1 #3
Powrót na górę strony