Aktywność i inicjatywy

Wągrowiec - Policyjne warsztaty dla uczniów

4Uczniowie klas bezpieczeństwa publicznego ze szkoły w Wągrowcu uczestniczyli w policyjnych warsztatach szkoleniowych w Kiekrzu. Były to dla nich zmagania z czasem, zmęczeniem i samym sobą. Młodzież zyskała nową wiedzę i ciekawe doświadczenia, które mogą im posłużyć w przyszłości.


W dniach od 5 maja do 7 maja br. uczniowie klas drugich o profilu Bezpieczeństwo Publiczne z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. ppłk. dr Stanisława Kulińskiego uczestniczyli w zorganizowanych przez policjantów warsztatach szkoleniowych w ośrodku nad jeziorem Kierskim.

Przygotowane przez funkcjonariuszy z Komedy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajęcia zawsze połączone były z praktyką, aby młodzież mogła nie tylko poznać czym jest służba w Policji, ale w pewnym stopniu jej doświadczyć. Biorący udział w zajęciach uczniowie mogli uświadomić sobie różnorodność działań policjantów, a także praktycznie sprawdzić się w wykonywaniu zadań o specyfice policyjnej.

Podczas szkolenia ogólnorozwojowego i specjalistycznego młodzież zdobyła podstawową wiedzę na temat użycia środków przymusu bezpośredniego i stosowania chwytów obezwładniających. Policjanci omawiali również jednostki broni i amunicji stosowanej w Policji, charakter pracy laboratorium kryminalistycznego oraz zakres zadań służby w prewencji. Zaskoczeniem dla prowadzących okazała się doskonała znajomość wśród młodzieży podstawowej musztry. Mundurowi podczas zajęć rozwijali i poszerzali umiejętności kadetów w tej dziedzinie.

Przygotowane podczas warsztatów zadania pozwoliły młodzieży wzmocnić i docenić wartość działania w zespole. Kadeci podzieleni na grupy uczestniczyli w biegu patrolowym połączonym z szeregiem zadań. Ogromnym wyzwaniem z uwagi na silny wiatr były wyścigi na Jeziorze Kierskim. Z własną słabością i czasem uczniowie zmagali się podczas zajęć surwiwalowych, nocnego alarmu czy wystawianiem nocnych wart. Był też czas na integrację, podczas dyskoteki, wspólnego ogniska, czy wspólnego żeglowania. Wiedza i doświadczenia zdobyte na warsztatach na długo pozostaną w pamięci kadetów.

Powrót na górę strony