Aktywność i inicjatywy

Warsztaty w Kiekrzu – edycja jesienna 2013

15Od 30 września trwa jesienna edycja trzydniowych warsztatów w Kiekrzu dla kadetów z klas o profilu policyjnym objętych patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.Zorganizowanych zostało sześć turnusów, w których łącznie bierze udział 600 uczniów. Obóz ma charakter szkoleniowy. Celem jest zapoznanie z różnorodnością zadań Policji i ich specyfiką.
Jak co roku Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu przygotowała jesienną i wiosenną edycję obozów szkoleniowych dla kadetów z klas o profilu policyjnym funkcjonujących w szkołach, które podpisały umowy patronackie. Kolejne turnusy odbywają sie zgodnie z planem, uczestnikom dopisuje humor i jak dotąd, również pogoda. Ostatni turnus edycji jesiennej skończy się 6 listopada.
11

Podczas warsztatów młodzież doskonali umiejętności marszruty, prezentuje swoje osiągnięcia, spotyka się z saperami policyjnymi i robotem pirotechnicznym, poznaje tajniki daktyloskopii, udaje się z wizytą do Ogniwa Konnego, nabywa wiedzę o psach wyszkolonych do szukania zwłok, opanowuje sztukę kajdankowania, rywalizuje w biegu patrolowym. Uczniowie mają także okazję do integracji przy ognisku i na dyskotece.
16

17

18


14

13

12
15
Dodatkową atrakcją jest praktyczne przeszkolenie żeglarskie podczas rejsu na jeziorze Kierskim. Grupy muszą wykazać się zgraniem, skuteczną pracą zespołową i wyszkoleniem w zakresie dyscypliny.
19
21

20

Warsztaty w Kiekrzu pozwala grupom na zorientowanie się w czym są doskonałe, a nad czym muszą jeszcze popracować. Współpraca z KWP w Poznaniu wyznacza standardy, które mają gwarantować uczniom dobre przygotowanie gdy będą kandydować do służby w Policji. Ponadto czas spędzony w takiej klasie powinien być inspirujący i stymulujący w rozwoju, tak by postawy tych młodych ludzi były przykładem dla reszty i wnosiły wartościowe treści do polskiego społeczeństwa.

Powrót na górę strony