Koło - Policjanci pomogli mężczyźnie - Aktualności - Policja Wielkopolska

Aktualności

Koło - Policjanci pomogli mężczyźnie

Data publikacji 16.02.2021

Policjanci z Kłodawy podczas patrolu pomogli mężczyźnie, który przewrócił się na ulicy. 53-latek miał drgawki i nie było z nim kontaktu. Mundurowi zabezpieczyli poszkodowanego przed ewentualnymi urazami i wezwali karetkę pogotowia.

Podczas patrolowania kłodawskich ulic, do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kłodawie podeszła kobieta, która oświadczyła, że nieopodal na chodniku osunął się mężczyzna, który cały się trzęsie i najprawdopodobniej potrzeby pomocy. Policjanci natychmiast podbiegli do poszkodowanego.

Okazało się, że z mężczyzną nie można nawiązać kontaktu, a objawy i jego zachowanie wskazuje na atak padaczki. Funkcjonariusze widząc powagę sytuacji, natychmiast wezwali pomoc. Mężczyznę ułożyli w bezpiecznej pozycji, udrożnili drogi oddechowe i do przyjazdu karetki pogotowia kontrolowali stan poszkodowanego. Jak się okazało, mężczyzna nigdy wcześniej nie miał podobnych objawów, dlatego też załoga karetki pogotowia ratunkowego podjęła decyzję o przetransportowaniu pacjenta do szpitala gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Weronika Czyżewska/MŚ