Policja Wielkopolska

Ważne informacje - 5 artykułów

Zielona Strefa - ochrona zwierząt i środowiska
Rekrutacja do służby w Policji
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja e-usługi
Fundusze EU
Norway Grants
ABOUT POLISH POLICE
Głuchoniemi
Poznaj swoje prawa
Dajemy dzieciom siłę
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Klub honorowych dawców
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
ANTYKORUPCJA
Wielkopolski Bezpieczny Rower VIBEROO
Pyrkowa Kraina
Sarvato

Wideo

Najczęściej czytane

 1. KWP - Uroczyste ślubowanie nowych policjantek i policjantów

  Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 59 osób. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nowo przyjęci do służby policjantki i policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w strukturach KWP.

 2. KWP - Medale i wyróżnienia dla wielkopolskich policjantów

  W Auli insp. Ludwikowskiego KWP w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka, na której kolejni policjanci zostali uhonorowani kryształowymi gwiazdami. Była to również okazja aby wręczyć okolicznościowe medale dla członków policyjnego klubu honorowych dawców krwi – KREWniaków i osób od lat wspierających jego działalność. Wszystko to działo się w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąki, Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego mł. insp. Andrzeja Szarego i Przewodniczącego policyjnego klubu KREWniacy nadkom. Michała Królikowskiego.

 3. KWP - 30-lecie Region IPA Poznań

  Region IPA Poznań obchodził 30-lecie powstania oraz swojej działalności. W ramach Jubileuszu, w Sali im. Wiktora Ludwikowskiego na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, odbyła się Uroczysta Gala, na którą zostali zaproszeni ci którzy nie tylko czynnie działali ale też wspierali działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

 4. KWP – Piknik rodzinny „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

  Za nami kolejna edycja pikniku rodzinnego „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Tegoroczna odbyła się nad jeziorem w Zbąszyniu. Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji oraz pokazy sprzętu służb ratowniczych. Celem imprezy było propagowanie idei bezpiecznego spędzenia czasu nad wodą.

 5. KWP – Skuterem po wodzie

  Masz skuter wodny i już planujesz wodne wojaże? A może myślisz o spróbowaniu tej emocjonującej aktywności? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj dobre rady policjantów z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu.

 6. KWP – „NEMESIS”- innowacyjny projekt Wielkopolskiej Policji

  Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu właśnie rozpoczęła realizację nowatorskiego projektu pod nazwą „NEMESIS – nowoczesny model systemu śledczego w zakresie przestępstw seksualnych”. W ramach przedsięwzięcia dla Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu zakupiono najnowocześniejszą linię technologiczną do badań genetycznych. Oprócz Wielkopolskiej Policji takimi urządzeniami dysponują śledczy tylko 5 krajów na całym świecie. Projekt jest finansowany z Programu "Sprawy wewnętrzne" realizowanego w ramach Funduszy Norweskich na lata 2014-2021. Program pozostaje w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 7. KWP – Konferencja inaugurująca projekt NEMESIS

  W dniach 30-31 maja br. w Licheniu Starym odbyła się konferencja inaugurująca nowatorski projekt Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pn. „NEMESIS – nowoczesny model systemu śledczego w zakresie przestępstw seksualnych”. Wśród prelegentów znaleźli się eksperci z kraju i zagranicy specjalizujący się w takich dziedzinach jak genetyka, biologia, psychologia, medycyna sądowa i prawo.

 8. Kościan - Policjanci zatrzymali podpalacza

  Policjanci ustalili 54-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenia, które miały miejsce w maju oraz czerwcu tego roku na terenie gminy Kościan. Straty spowodowane jego działaniem sięgnęły prawie 32 tysięcy złotych.

 9. KWP – Wyłudzali pieniądze od seniorów – trafili do aresztu

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w wyłudzaniu pieniędzy metodą „na policjanta”. W związku ze sprawą zatrzymano łącznie 13 osób. Śledczy udowodnili sprawcom wyłudzenie od 27 seniorów przeszło 1,5 miliona złotych. Wszyscy podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące.

 10. KWP – Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Skorzystaj z poniższego wzoru!

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację pocztą tradycyjną lub mailem. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego doniesienia. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

Powrót na górę strony