Policja Wielkopolska

Ważne informacje - 5 artykułów

Rekrutacja do służby w Policji
1Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
0Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja e-usługi
Fundusze EU
Norway Grants
ABOUT POLISH POLICE
Głuchoniemi
Poznaj swoje prawa
Dajemy dzieciom siłę
Problematyka Przemocy w Rodzinie
Klub honorowych dawców
Przekaż 1% Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Stop agresji drogowej
Policjant który mi pomógł
Pomoc Ofiarom Przestępstw
ANTYKORUPCJA
Wielkopolski Bezpieczny Rower VIBEROO
Pyrkowa Kraina
Sarvato
KONKURS NA PROJEKT "LOGO" CENTRALNEGO BIURA ZWALCZANIA CYBERPRZESTĘPCZOŚCI
Zielona Strefa - ochrona zwierząt i środowiska

Wideo

Najczęściej czytane

 1. Miasteczko Policyjne na Jarmarku Świątecznym MTP

  W dniach 26-27. Listopada 2022 na Jarmarku Świątecznym na Międzynarodowych Targach Poznańskich po raz pierwszy pojawi się Miasteczko Policyjne. W związku z tym wydarzeniem policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Miejskiej w Poznaniu przygotowali wiele atrakcji.

 2. Konin - 6000 zł mandatu za recydywę związaną z przekroczeniem prędkości oraz zły stan techniczny pojazdu

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nałożyli grzywnę w kwocie 6000 zł na 22-latka z Konina, który w przeciągu dwóch lat od popełnienia pierwszego wykroczenia, złamał ten sam przepis po raz drugi. Dodatkowo mężczyzna miał niesprawny technicznie pojazd. Przepis dotyczący recydywy obowiązuje od 17 września br.

 3. CBŚP- 20 zatrzymanych do „vatówki”

  CBŚP wspólnie z KAS i Prokuraturą Regionalną w Gdańsku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która przy pomocy sieci spółek generowała „koszty”, pozwalające zaniżać należny podatek VAT. Śledczy ustalili, że grupa wystawiła nierzetelne faktury na kwotę ponad 23 mln zł, a uszczuplenia Skarbu Państwa w wyniku jej działalności to co najmniej 8 mln zł. Dwie osoby zatrzymane, podejrzane są o kierowanie tą grupą przestępczą.

 4. Kępno - Asp. sztab. Arkadiusz Bober na jubileuszu konkursu "Policjant, który mi pomógł"

  17 listopada br odbyło się uroczyste spotkanie laureatów konkursu "Policjant, który mi pomógł". W tym roku przypada jubileusz XV - lecia konkursu. Jednym z laureatów konkursu był asp. sztab. Arkadiusz Bober z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, na co dzień pełniący służbę dzielnicowego na Posterunku Policji w Bralinie.

 5. Rawicz - Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany

  Policjanci zatrzymali 31-latka z gminy Bojanowo. Mężczyzna w stodole na strychu nielegalnie uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 130 drzewek marihuany oraz profesjonalny sprzęt służący do jej uprawy. „Ogrodnik” za swoje plony usłyszał zarzuty, grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 6. Poznań – Powstanie nowa siedziba dla Cyber – Policji

  Wkrótce powstanie nowa siedziba dla poznańskiego zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu podinsp. Violetta Mójta podpisała z wykonawcą umowę na modernizację obiektów przy ul. Taborowej w Poznaniu.

 7. Leszno - Aresztowany za posiadanie ponad 2,5 kg różnych narkotyków

  36-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego został zatrzymany przez kryminalnych z Leszna. Mężczyzna posiadał ponad 2,5kg różnych narkotyków. Policjanci zabezpieczyli też gotówkę oraz przedmioty kolekcjonerskie, mogące pochodzić z przestępstwa. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

 8. KWP - Szukasz ciekawej i pełnej wyzwań pracy w Poznaniu i okolicach? Tu możesz zarobić blisko 5 tysięcy złotych

  Zdobywanie nowych umiejętności i chęć niesienia pomocy są Ci bliskie? Wstąp do Policji! Zawód policjanta jest wymagający, ale jednocześnie daje mnóstwo satysfakcji. Jeżeli dopiero ukończyłeś szkołę średnią i rozpoczynasz swoją karierę zawodową, to śmiało możesz do nas aplikować. Sami profesjonalnie przygotujemy Cię do służby!

 9. KWP – Zatrzymany po 25 latach

  Policjanci z Wydziału Ochrony i Poszukiwania Osób KWP w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który by poszukiwany przez 25 lat. Podczas zatrzymania 56-latek podawał się za swojego brata. Na wniosek prokuratora decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

 10. KWP - Ćwiczenia podwodne policyjnych nurków

  W Komisariacie Wodnym Policji w Poznaniu służbę pełnią wykwalifikowani policyjni nurkowie, pierwsi i jedyni tacy w całej Polsce. Głównym zadaniem policyjnych wodniaków jest praca patrolowa na akwenach i terenach przywodnych, niezależnie od pory roku czy pogody.

Powrót na górę strony