Mateusz MANIA - Ludzie i ich pasje - Policja Wielkopolska

Ludzie i ich pasje

Mateusz MANIA


Sierż. Mateusz Mania służy w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. W Policji od 2013 r.

Sierż. Mateusz Mania kulturystykę trenuje od 8 lat. Sport ten wymaga wielu wyrzeczeń. Treningi i dieta są bardzo wymagające i rygorystyczne. Zdarza się, że trudno połączyć pasję z życiem rodzinnym i pracą. Jednak lata ciężkich ćwiczeń, uczą odpowiedzialności, systematyczności i pełnego zaangażowania w każde podjęte działanie.W pierwszych zawodach, w których brał udział tj.  16 lipca br. w Sopocie, uzyskał II miejsce w kategorii junior open.

Jednak już drugi start przyniósł najwyższe podium. 24 lipca br. w Kielcach podczas zawodów Grand Prix Binkowski Resort w Kulturystyce i Fitness, policjant zajął I miejsce w kategorii junior open oraz II miejsce w kulturystyce klasycznej.

Sierż. Mateusz Mania nie jest zrzeszony w żadnym klubie sportowym. Trenuje pod okiem trenera - Artura Lipca z Zawiercia.

Niebawem przed leszczyńskim policjantem kolejne wyzwanie.

W października br. ma zamiar przystąpić do Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Kulturystyce w Siedlcach, które są zarazem eliminacjami do Mistrzostw Europy we Włoszech.

W przyszłości chciałby zostać terenerem personalnym od sportów sylwetkowych.

Fotografie pochodzą z IX Pokazów w Kulturystyce i Fitness SOPOT 2016.
 

Praca w Policji