Tomasz KOPIJKOWSKI - Ludzie i ich pasje - Policja Wielkopolska

Ludzie i ich pasje

Tomasz KOPIJKOWSKI


portretSierż. sztab. Tomasz Kopijkowski referent Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, na służbie od 1998 roku.

Fotografią interesuję się już od wielu lat. Jednak dopiero jakieś cztery lata temu stała się ona moją ogromną pasją. Zdjęcia wykonuję amatorsko, ze względu na brak czasu i wciąż niewystarczająco dobry sprzęt, ale w przyszłości, po przejściu na emeryturę, chciałbym zająć się tym profesjonalnie. Do tego czasu postanowiłem doskonalić swoje umiejętności i wymieniać spostrzeżenia z fachowcami w tej dziedzinie.


Najbardziej fascynuje mnie fotografowanie  dzikich zwierząt- zwłaszcza ptaków w ich naturalnym środowisku. Ze względu na ich niezwykłą płochliwość oraz skrytość wielu gatunków jest to jedna z trudniejszych dziedzin fotografii. Wymaga ogromnej cierpliwości, opanowania oraz wytrwałości. Czasami w terenie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych lub niewygodnej pozycji trzeba wytrwać wiele godzin aby zrobić kilka dobrych ujęć. Często pokonuję z aparatem wiele kilometrów po łąkach, polach, starorzeczach, torfowiskach, innym razem spędzam kilka godzin pod siatka maskującą w oczekiwaniu na wymarzone zdjęcie lub nowy gatunek. W swojej kolekcji mam kilka prawdziwych „perełek” z których jestem wyjątkowo dumny. Co jakiś czas wysyłam najciekawsze prace na internetowe konkursy, na których udało mi się zdobyć kilka wyróżnień i nagród.

Ostatnio wykonane przeze mnie fotografie zostały opublikowane w jednym z kalendarzy na 2015 r., a kolejne będą zamieszczone w biuletynie informacyjnym dla gimnazjalistów.

Fotografia pozwala mi odpocząć i wyciszyć się po godzinach spędzonych na służbie. Dzięki niej poznałem wielu fantastycznych ludzi, pasjonatów takich jak ja, którzy również kochają dziką przyrodę i chcą uwiecznić jej piękno na zdjęciach.


 

Praca w Policji