Piotr TANN - Ludzie i ich pasje - Policja Wielkopolska

Ludzie i ich pasje


portretnowySierż. sztab. Piotr Tann – funkcjonariusz KMP w Kaliszu, na służbie od 2007 r.

Pasją, którą zaraziłem się wiele lat temu jest nurkowanie. W 1997 r. wstąpiłem w szeregi klubu płetwonurków „Bursztyn” oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu. Od tego czasu nieustannie pogłębiam swoją wiedzę w tej dziedzinie, odkrywam nowe ciekawe miejsca do nurkowania, starając się spędzać każdą wolną chwilę pod wodą. Moim ulubionym cytatem, który najlepiej określa moją fascynację nurkowaniem i podwodnym światem są słowa Wiliama Beebe'a: „…Człowieku! Zanurz się pod wodę. Jeżeli piękno, które ujrzysz nie wstrząśnie Tobą, to już nic ciekawego w życiu Cię nie spotka…”


Nurkowanie daje mi bardzo dużo radości, pomaga odprężyć się, zrelaksować, wyciszyć. Swoją pasję staram się również wykorzystać w bardzo praktyczny sposób. Od kilku lat jestem bowiem związany z Sekcją Ratownictwa Wodnego OSP w Kaliszu. Dzięki umiejętności nurkowania brałem udział w wielu akcjach ratowniczych i poszukiwawczych na terenie powiatu kaliskiego oraz województwa wielkopolskiego.

Biorąc udział w licznych szkoleniach i kursach zdobyłem uprawnienia płetwonurka stopnia P3 w federacji LOK CMAS wraz z uprawnieniami specjalistycznymi z zakresu nurkowania, a także ratownika wodnego i sternika motorowodnego.

Poza służbą w Policji, staram się być aktywny w wielu innych dziedzinach życia społecznego. Za swoją działalność społeczną zostałem odznaczony srebrnym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa oraz srebrnym medalem za Zasługi dla Ligii Obrony Kraju.


 

Praca w Policji