Łukasz SMOLIŃSKI - Ludzie i ich pasje - Policja Wielkopolska

Ludzie i ich pasje

Łukasz SMOLIŃSKI


Łukasz SMOLIŃSKISierżant Łukasz Smoliński w służbie od 2011 roku, policjant z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto.

Od najmłodszych lat pasjonowałem się sportem. Wyczynowo uprawiałem piłkę nożną, kajakarstwo, narciarstwo. W wieku 15 lat rozpocząłem trenować kickboxing i boks. W tej pierwszej dyscyplinie w formułach full i light contact w latach 2002, 2003, 2004 i 2007 byłem medalistą Mistrzostw Polski. Moimi trenerami byli Jacek Drela, Marcin Radoła, Michał Pióro oraz Wojciech Kierstein.

W 2008 r. jeszcze jako student Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu zdobyłem uprawnienia instruktora sportu – kickboxingu i rozpocząłem społeczną pracę w roli szkoleniowca w utworzonej przez siebie sekcji Our Team Poznań, która w chwili obecnej dzięki ogromnej determinacji i zaangażowaniu wielu osób przekształciła się w klub sportowy.

Uzyskany przeze mnie 1 Dan w kickboxingu, ukończenie z tytułem magistra Akademii Wychowania Fizycznego czy kolejnych kursów instruktorskich to ważne wydarzenia w moim życiu, jednak pełną satysfakcję osiągam dzięki krzewieniu kultury fizycznej i kształceniu adeptów kickboxingu, którzy wielokrotnie z niepozornych „chłopców” dojrzewają i stają się gladiatorami ringów.

Z dumą i ogromną radością mogę oświadczyć, że wśród moich wychowanków są reprezentanci kraju, medaliści Mistrzostw Europy, indywidualni Mistrzowie Polski w kickboxingu w formułach K1 Rules, low kick, full i light contact oraz kick light w różnych kategoriach wiekowych – kadet, junior, młodzieżowiec oraz senior.

Najbardziej utytułowani zawodnicy to:

- Kamil TORNADO Szłapka – ośmiokrotny medalista Mistrzostw Polski - pięciokrotny krajowy Czempion, uczestnik Mistrzostw Europy juniorów w kickboxingu, członek kadry narodowej seniorów w K1 Rules, laureat zawodowych oraz międzynarodowych gal w K1 Rules;

- Adrian FIGO Szymanowski – Mistrz Europy juniorów młodszych w kickboxingu low kick, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w kickboxingu – mistrz kraju kadetów, zdobywca Pucharu Polski juniorów;

- Bartosz PRZECINAK Kowalski – medalista Mistrzostw Europy juniorów w kickboxingu full contact, wielokrotny indywidualny Mistrz Polski w K1 Rules, uczestnik Mistrzostw Świata w K1 Rules, zwycięzca prestiżowych gal w K1 Rules;

- Jakub ŻELAZNY SUM Smoliński – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski – Młodzieżowy Mistrz Polski w kickboxingu full contact, zdobywca akademickiego Pucharu Polski w kickboxingu, członek seniorskiej kadry narodowej w kickboxingu light contact, instruktor MMA, założyciel i prezes Towarzystwa Sportowego Our Team;

- Sebastian BOMBARDIER Garbatowski – wielokrotny Mistrz Polski juniorów w kickboxingu K1 Rules, low kick;

- Jacek OPANOWANY Rzepecki – Wicemistrz Polski seniorów w kickboxingu low kick , brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w K1 Rules, wielokrotny triumfator konfrontacji sportów walki w stójce uderzanej – Polish Fighter Cup, instruktor samoobrony.

Łącznie moi podopieczni zdobyli ponad 100 medali, pięciu z nich występowało w biało czerwonych barwach reprezentując Polskę na Mistrzostwach i Pucharze Świata oraz Mistrzostwach Europy w kickboxingu.

Uważam jednak, że największym sukcesem jest to, że w chwilach dobrych i złych, podczas triumfów i porażek, nasza drużyna była i jest razem. Motto „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” to najlepsza charakterystyka naszego teamu.

Jestem również przekonany, że moja postawa ma ogromny wpływ na obecne i dalsze postępowanie podopiecznych. Ja natomiast, dzięki współpracy z nimi, zdobywam życiowe doświadczenie, które jest bezcenne w wymagającej policyjnej służbie.


 

W Ożarowie Mazowieckim w dniach 01 – 03.04.2016 roku odbyły się Mistrzostwa Polski  juniorów i juniorów młodszych w kickboxingu low kick. W rywalizacji udział wzięło 123 kickbokserów z 52 klubów. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Towarzystwa Sportowego Our Team Poznań, którzy do stolicy wielkopolski wrócili ze  złotym, dwoma srebnymi i jednym brązowym medalem.

17 letni Adrian „FIGO” Szymanowski w rywalizacji wśród juniorów w wadze do 71 kg pokonał na punkty solidnego Patryka Kłaka (KGHM METRACO Armia Polkowice) oraz przed  czasem w pierwszej rundzie przez poddane Miłosza Karyś (Skorpion Krępice). W finałowym pojedynku rękawice skrzyżował z Adam Hirko (Boksing Zielona Góra). W drugim starciu po potężnym kopnięciu w głowę posłał Hirko na deski. Ostatecznie po emocjonującej walce podopieczny Łukasza i Jakuba Smolińskich wygrał na punkty jednogłośną decyzją sędziów 3:0 i zdobył indywidualny Tytuł Mistrza Polski.

Eryk Bręczewski walczył w gronie juniorów młodszych w kat. 54 kg. W pierwszej walce wypunktował atletycznie zbudowanego Dominika Sawickiego (Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra) w drugim pojedynku nie dał szans reprezentantowi gospodarzy Julianowi Jasińskiemu wygrywając w trzeciej rundzie przez RSC. Z uwagi na kontuzję piątej kości śródręcza ręki prawej finałowy pojedynek musiał oddać walkowerem Adrianowi Smolińskiemu (Smok Toruń).

W tej samej grupie i kategorii wagowej brązowy medal zdobył Filip Rychwalski, który musiał uznać wyższość w półfinałowej walce Adrianowi Smolińskiemu (Smok Toruń).

Drugi srebny medal dla Towarzystwa Sportowego Our Team Poznań zdobył Mateusz Kupijaj, który w walce o indywidualne Mistrzostwo Polski w gronie juniorów młodszych w kategorii 57 kg uległ na punkty Kacprowi Dróżnikowi z Działdowa.

Jestem zadowolony z osiągniętych rezultatów i stylu jaki zaprezentowali moi podopieczni. Wierzę, że poprzez zaangażowanie na zajęciach i systematyczność harmonijnie będą się rozwijać, tak by iść w ślady starszych kolegów "Tornado" Szłapki, "Rzepy" Rzepeckiego czy "Przecinaka" Kowalskiego.

 

 

 

 

 

 

  
 

Pliki do pobrania

  • 4 KB
Praca w Policji