Spotkanie opłatkowo-noworoczne - Chór KWP - Policja Wielkopolska

Spotkanie opłatkowo-noworoczne

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne. Na zaproszenie kierownictwa Wielkopolskiej Policji wzięli w nim udział przedstawiciele urzędów, instytucji i służb współpracujących na co dzień z wielkopolskimi stróżami prawa, a także przedstawiciele wojska, duchowieństwa oraz związków zawodowych, zarówno policjantów jak i pracowników Policji województwa wielkopolskiego.

Święta Bożego Narodzenia to czas życzeń, a zbliżający się Nowy Rok zawsze skłania do przemyśleń i refleksji nad tym co spotkało nas w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Uroczystość, która odbyła się 21 grudnia br. w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu minęła właśnie pod znakiem wzajemnych życzeń i krótkiego podsumowania tego, co wspólnymi siłami udało się osiągnąć w obszarze bezpieczeństwa.

Gospodarz dzisiejszego spotkania nadinsp. Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, składając życzenia zaproszonym gościom, a także podwładnym i współpracownikom życzył przede wszystkim zdrowia, wytchnienia i spokoju, którego, jak pokazują ostatnie wydarzenia na świecie, brakuje w dzisiejszych czasach.

W trakcie spotkania głos zabrał również Wiceprezydent Poznania Pan Mariusz Wiśniewski oraz Wicestarosta Poznański Pan Tomasz Łubiński. Kilka słów do zgromadzonych skierował także Arcybiskup Metropolita Poznański ks. Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ks. prałat Stefan Komorowski odczytał fragment Ewangelii.

Wszyscy obecni na spotkaniu złożyli sobie moc świąteczno-noworocznych życzeń. Zgodnie z wielowiekową tradycją, życzeniom tym towarzyszyło wspólne łamanie się opłatkiem. Całe spotkanie odbyło się w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze, przy śpiewie kolęd w wykonaniu Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Praca w Policji