KWP - Niebiescy kolędowali z przyjaciółmi - Chór KWP - Policja Wielkopolska

KWP - Niebiescy kolędowali z przyjaciółmi

16Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w uroczysty sposób zakończył okres kolędowania. Niebiescy wraz z przyjaciółmi już po trzeci śpiewali kolędy w Kościele Garnizonowym wielkopolskiej Policji w Poznaniu. Organizatorami koncertu byli ksiądz prałat Stefan Komorowski kapelan poznańskich policjantów oraz Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.


Kościół Św. Jerzego w Poznaniu jest jedynym Kościołem Garnizonowym Policji w Polsce. 30 stycznia br. o godz. 16.00 rozbrzmiały w świątyni polskie kolędy. Wprowadziły one zgromadzonych w kościele gości w świąteczny nastrój. Warto wspomnieć, że Polska ma największy repertuar kolęd na całym świecie – około 650 utworów. W koncercie na zaproszenie Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu udział wzięły Kameralny Zespół Wokalny "Armia św. Jerzego" oraz Chór Absolwentów "Marcinka". Podczas tak uroczystej oprawy niebiescy wraz z przyjaciółmi zakończyli tradycyjny okres kolędowania.

Jako pierwszy wystąpił Kameralny Zespół Wokalny "Armia św. Jerzego", który swoim ciekawym repertuarem trafnie wprowadził zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. Połączył tradycyjne wykonywanie kolęd z nowoczesna aranżacją świątecznych utworów. Dyrygentem zespołu jest pani Joanna Szynkowska vel Sęk. Ich oryginalne i ciekawe aranżacje kolęd spotkały się z dużym entuzjazmem widowni. Kolejnym punktem programu był koncert Chóru Absolwentów "Marcinka" pod batutą prof. Antoniego Grochowalskiego. Następnie zaprezentowała się pani Joanna Grochowalska, która grając na flecie wykonała utwór "Zima" z "Czterech Pór Roku" Antonio Vivaldiego. Na zakończenie zaprezentował się gospodarz spotkania – Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pod dyrekcją pani Moniki Derdy. Wszystkie występy były gorąco oklaskiwane przez publiczność.

Wśród licznie zgromadzonej publiczności obecny był merytoryczny patron policyjnego chóru prof. Antoni Grochowalski i Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego pod. insp. Andrzej Szary. Koncertu wysłuchał również Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji - mł. insp. Tomasz Węcławiak, który reprezentował Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Kolędowali również Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, Komendant Główny Policji w stanie spoczynku nadinsp. Zenon Smolarek oraz Prezes Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939" Andrzej Borowski. Po zakończeniu wspaniałych koncertów mł. insp. Tomasz Węcławiak i pod. insp. Andrzej Szary wręczył dyrygentom chórów podziękowania i drobne upominki.

Po występach ksiądz prałat Stefan Komorowski podziękował wszystkim za przyjęcie zaproszenia i wyraził słowa uznania dla pomysłodawczyni przedsięwzięcia – założycielki Chóru KWP w Poznaniu – podinsp. Małgorzaty Piechury. Wszyscy przemawiający stwierdzili, że wspólne kolędowanie w Kościele Garnizonowym to już tradycja, która będzie pielęgnowana i kontynuowana.

Pliki do pobrania

  • 783 B